Wielkie sprzątanie wraków przed świętami w Wejherowie

Sprzątanie świąteczne na ulicach Wejherowa. Straż Miejska zleciła usunięcie z dróg i terenów miejskich aż 9 wraków samochodowych. Wcześniej prowadzone były przez  Straż Miejską czynności wyjaśniające celem ustalenia ich właścicieli. 

Najpierw wezwania  do usunięcia pojazdów pod groźbą ich wywiezienia przekazano właścicielom. Gdy reakcji nie było przystępowano do dalszych działań. Niektórzy właściciele  tych pojazdów nie żyją lub występuje niezgodność danych w Centralnej Ewidencji Pojazdów z rzeczywistym stanem prawnym. Czasem zdarzało się, że auto zostało sprzedane, zmieniło już kilku właścicieli, ale faktu tego nie zgłoszono w wydziałach komunikacji i urzędzie skarbowym.

Pojazdy w pierwszej kolejności były z dróg usuwane, gdyż stwarzały zagrożenie dla bawiących się w nich dzieci, środowiska  i blokowały miejsca parkingowe.

Wrak porzucony w Wejherowie (mat. SM Wejherowo)
Wrak porzucony w Wejherowie (mat. SM Wejherowo)

Ponadto za cześć wraków samochodowych od kilku lat nie są opłacane obowiązkowe OC, a za brak OC powyżej 14 dni    nakładana przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny kara w wysokości 5 200 złotych.

Po świętach ruszy kolejna akcja usuwania pozostawionych i nie użytkowanych od dłuższego czasu wraków pojazdów, które nie tylko blokują miejsca parkingowe, ale także poprzez wyciekające z nich oleje i płyny eksploatacyjne zanieczyszczają środowisko naturalne.

Straż Miejska w Gdańsku najgorzej oceniana w regionie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: