Niestosowne słowa byłego imama z Gdańska. Uderzył w biskupa

– Szlachetka, czy sztachetka!? Nie zna dnia ani godziny! – napisał Hani Hraish. Były imam muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej MZR w Gdańsku w niestosowny sposób odniósł się w mediach społecznościowych do prawdopodobnie słów gdańskiego biskupa Wiesława Szlachetki. Czy to już groźby, czy po prostu nieprzemyślany wpis?

Przypomnijmy, że gdański biskup Wiesław Szlachetka podczas przemówienia na gdyńskich obchodach Grudnia 70 ocenił, że obecnie protestujący w imię praw kobiet i mniejszości seksualnych „mentalnie tkwią w tamtej zbrodniczej ideologii”.

To pewnie te słowa skłoniły do zamieszczenia niestosownego wpisu byłego imama z Gdańska.

Szlachetka, czy sztachetka!? Nie zna dnia ani godziny! – napisał Hani Hraish.

Niestosowny wpis (fot. facebook.com/hani.hraish)
Niestosowny wpis (fot. facebook.com/hani.hraish)

Wpis stał się polem do uprawiania mowy nienawiści.

Znajdzie się sztachetka na szlachetkę… – napisał jeden ze znajomych Haniego Hraisha.

Hani Hraish – niepokorny imam

W 2015 r. Najwyższe Kolegium Muzułmańskie, podobnie jak wszyscy członkowie Muzułmańskiego Związku Religijnego w Rzeczypospolitej Polskiej, którym leży na sercu dobro całej społeczności, z zaniepokojeniem i smutkiem zaobserwowało nasilającą się agresję osób przynależących niegdyś do Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej MZR w Gdańsku.

Były imam i była członkini zarządu gminy już od wielu miesięcy prowadzą kampanię nienawiści skierowaną przeciwko legalnie wybranemu zarządowi gdańskiej gminy, gronu zasłużonych przedstawicieli tamtejszej społeczności, a także przeciwko muftiemu – przewodniczącemu NKM MZR. Dokonała się rzecz nieznana dotąd w dziejach polskiej społeczności tatarsko-muzułmańskiej: Hani Hraish, tytułujący siebie imamem, publicznie oczernia naszych działaczy, mało tego: pobił sekretarza zarządu gminy i kłamał, wypierając się tego, pomimo udokumentowania jego czynu – napisano w komunikacie w 2015 r.

Tu jest treść całego oświadczenia.

Hani Hraish próbował swoich sił w lokalnej polityce. Pokazywał się w towarzystwie Pawła Adamowicza, jego żony Magdaleny, a także brata, Piotra Adamowicza. Związany jest ze Stowarzyszeniem Wszystko dla Gdańska, którego prezesem jest Piotr Grzelak, obecny zastępca prezydenta Gdańska. Niestety działania nie przysporzyły mu poparcia.

Hani Hraish na spotkaniu Stowarzyszenia Wszystko dla Gdańska (fot. WDG)
Hani Hraish na spotkaniu Stowarzyszenia Wszystko dla Gdańska (fot. WDG)

W 2015 r. wybito szyby w dwóch lokalach gastronomicznych należących do Haniego Hraisha, byłego imama gdańskich muzułmanów. Ktoś ostrzelał je z wiatrówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: