W Malborku zatrzymano sprawców rozboju

Malborscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na 87-letnim mieszkańcu Malborka. Sprawcy przewrócili pokrzywdzonego i wyrwali mu saszetkę z dokumentami i pieniędzmi. Dzięki intensywnej pracy operacyjnej kryminalni ustalili sprawców. Zatrzymani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty.

Pod koniec czerwca br. malborscy policjanci zostali poinformowani o rozboju, do którego doszło w Malborku. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że dwaj młodzi mężczyźni napadli na starszego mężczyznę na ulicy Sikorskiego. Sprawcy przewrócili starszego mężczyznę na chodnik i wyrywając mu saszetkę z dokumentami i pieniędzmi, uciekli zostawiając go bez żadnej pomocy.

Następnie mężczyźni jeszcze kilkakrotnie dokonali zakupów posługując się kartą pokrzywdzonego. Nad sprawą cały czas pracowali kryminalni. Dzięki szeroko zakrojonej pracy operacyjnej funkcjonariusze ustalili, że związek z tym przestępstwem mieli 22 i 28-letni mieszkańcy województwa łódzkiego.

W Malborku 21-latek zaatakował kwiaciarkę

Z pomocą łódzkich policjantów, w ubiegłą środę mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów za rozbój i posłużenie się kartą pokrzywdzonego.

Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: