Złodziej katalizatorów zatrzymany w centrum Gdańska

Kryminalni z komisariatu śródmieście zatrzymali 20-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna odpowie za kradzież katalizatorów. Podczas kontroli funkcjonariusze ujawnili ukradzione elementy samochodu oraz narzędzia. Sprawca usłyszał dziewięć zarzutów, pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 100 tys. zł.

Pod koniec minionego tygodnia kryminalni z komisariatu na Śródmieściu zdobyli informację, że ktoś włamuje się do renault clio. Samochód nie był widoczny z drogi, ponieważ sprawca przepchnął samochód na pobliskie tereny zielone i ukrył zaroślach. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i zaczęli sprawdzać teren. Funkcjonariusze odnaleźli otwarte renault, a wokół niego rozrzucone elementy silnika.

Kryminalni zauważyli w oddali światło latarki, nie mieli wątpliwości, że to sprawca i ruszyli za nim. Gdy mężczyzna zorientował się, że ktoś za nim idzie i zaczął uciekać. Kryminalni po kilkuset metrach dogonili mężczyznę i zatrzymali go. 20-letni mieszkaniec Gdańska miał przy sobie torbę, a w niej panel sterujący, katalizator oraz narzędzia, których użył do kradzieży. Sprawca trafił do policyjnego aresztu, a kryminalni szczegółowo przeanalizowali wszystkie zdobyte informacje.

W Malborku zatrzymano sprawców rozboju

9 zarzutów kradzieży z włamaniem

Podczas pracy nad tą sprawą funkcjonariusze zebrali dowody, które pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu 20-latkowi 9 zarzutów kradzieży z włamaniem. Pokrzywdzeni oszacowali straty na sumę ponad 100 tys. zł. Sprawca, podczas przestępstw, jakich dopuścił się w okresie ostatnich dwóch miesięcy, wycinał katalizatory, demontował panele sterujące oraz akumulatory z samochodów.

Policjanci nadal pracują nad tą sprawą i sprawdzają, czy zatrzymany 20-latek ma związek z innymi tego typu przestępstwami.

Za kradzież z włamaniem grozi kara 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: