55 mieszkań z m.in. miejskich środków trafiło do mieszkańców Gdańska

Nowi lokatorzy TBS Motława otrzymali klucze do wymarzonych mieszkań. W środę, 23 grudnia przekazano im klucze do lokali w budynku przy ul. Piotrkowskiej 66 w Gdańsku.

To kolejny etap realizacji zabudowy mieszkaniowej w rejonie ulicy Piotrkowskiej przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego Motława. W budynku powstało 55 mieszkań. Wyposażenie budynku: standard mieszkań – pod klucz, winda osobowa, wykładziny, kafle na ścianach i posadzce w łazienkach i aneksach kuchennych, drzwi wewnętrzne, armatura wod-kan. Budynek jest podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej. Powierzchnie mieszkań mają od 31 m kw. do 62 m kw. .

– Tu kluczem do sukcesu jest partnerstwo. Często słyszymy, że miasto coś zrobiło. Tak naprawdę miasto to są partnerzy. Jeżeli chodzi o ten budynek, to jednym z partnerów jest oczywiście TBS Motława. Ale partnerami są też różne organizacje pozarządowe, takie jak Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta, Stowarzyszenie Prometeusz, czy organizacje, które współpracują z nami w ramach Gdańskiego Programu Mieszkalnictwa Społecznego. Wykorzystujemy potencjał wszystkich partnerów, aby wspólnie budować nasze miasto – tłumaczył Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju

Nowi mieszkańcy

Wśród nowych lokatorów znaleźli się absolwenci programów dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym m.in. trzy osoby, którym przyznano lokal docelowy po ukończeniu pobytu w lokalach wspomaganych, trzy osoby z Centrum Treningu Umiejętności Społecznych po ukończeniu pobytu, kolejne dwie osoby po ukończeniu programu ,,Osiedle-Sitowie”, natomiast pomoc w formie mieszkania ze wsparciem z Gdańskiego Programu Mieszkalnictwa Społecznego otrzymają dwie osoby, które po zakończeniu terminu najmu będą miały szanse na otrzymanie umowy na czas nieokreślony.

Wszystkie osoby uzyskały pozytywną rekomendację podzespołów kwalifikujących oraz spełniły kryteria dochodowe. Pozostałe lokale zamienne otrzymają mieszkańcy z tytułu wykwaterowań inwestycyjnych, rewitalizacyjnych bądź ze względu na zły stan budynku. Priorytetem w wyborze był również aspekt społeczny, znaczny stopień niepełnosprawności oraz nadmetraż tj. przesłanki stanowiące obowiązujące zasady w zakresie zamian lokali komunalnych.

Budynek został wybudowany przy współfinansowaniu ze środków Miasta w wysokości 12 282 424,66 zł, środków własnych TBS w wysokości 1 241 823,55 zł oraz Banku Gospodarstwa Krajowego, przy czym wartość zwrotu z Funduszu Dopłat wyniosła 5 588 205,97 zł.

Tak ma wyglądać dworzec Gdańsk Wrzeszcz w 2022 r. Mamy wizualizacje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: