Konwój Wsparcia Seniorów w drodze do potrzebujących

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta wraz z Premierem Mateuszem Morawieckim, Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej, Agencją Rezerw Materiałowych oraz spółką Energa z Grupy ORLEN, uruchomiło Solidarnościowy Konwój Wsparcia Seniorów. Celem inicjatywy jest przekazanie żywności osobom ubogim, bezdomnym i zagrożonym wykluczeniem społecznym na terenie całego kraju.

Konwój Wsparcia Seniorów to 500 ton żywności, która przed świętami Bożego Narodzenia trafi do najbardziej potrzebujących. W myśl przesłania św. Brata Alberta chcemy tym dobrem podzielić się z innym organizacjami, dlatego już od 8 grudnia podjęliśmy starania związane z rozdysponowaniem żywności do instytucji, dla których ma ona ogromne znaczenie. W oparciu o listę przygotowaną przez Ministerstwo stworzyliśmy 6 bazowych magazynów, z których posegregowane produkty ruszają do wskazanych miejsc – tłumaczy Wojciech Bystry, prezes Zarządu Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. – Wraz z Energą z Grupy ORLEN dokładamy wszelkich starań, aby wsparcie dotarło do jak największej liczby organizacji jeszcze zanim na niebie rozbłyśnie pierwsza gwiazdka – dodaje Bystry.

Energa z Grupy ORLEN nie mogła przejść obojętnie obok akcji zorganizowanej w tak szczytnym celu – mówi dr Alina Skorb-Gała, kierownik Wydziału ESG Energi. – Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy szczególnie powinniśmy wspierać osoby samotne, bezdomne i potrzebujące. Dlatego zwłaszcza w tym okresie tak ważne jest dzielenie się dobrem i pozytywną energią. Ilość żywności, jaką konwój zawiezie do organizacji pomocowych w całej Polsce, jest naprawdę ogromna. Jesteśmy dumni, że możemy być partnerem takiego przedsięwzięcia.

Uruchomiony po raz pierwszy Konwój Wsparcia Seniorów jest największą tego typu akcją niosącą pomoc potrzebującym Polakom. Żywność będzie przekazywana do 31 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: