75 tys. zł kary za nielegalny demontaż samochodów

Inspektorzy środowiska nałożyli 75 tys. zł kary na jednego z przedsiębiorców z okolic Słupska. To drugie finansowe obciążenie dla tej samej firmy, która prowadziła nielegalny demontaż samochodów.

Pomorski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Gdańsku w drodze decyzji administracyjnej wymierzył karę pieniężną w wysokości 75 tys. zł przedsiębiorcy z powiatu słupskiego, który wbrew ustawie o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji, dokonywał demontażu samochodów nie posiadając wymaganego zezwolenia.

Nielegalny demontaż pojazdów pod Słupskiem (fot. WIOŚ Gdańsk)
Nielegalny demontaż pojazdów pod Słupskiem (fot. WIOŚ Gdańsk)

Nielegalny demontaż samochodów

Jest to już druga kara finansowa, wymierzona wobec tego przedsiębiorcy za ten sam czyn. Pierwsza kara została wydana w drodze decyzji administracyjnej w wysokości 25 tys. zł.

Poza administracyjną karą pieniężną przedsiębiorca został zobowiązany poprzez zarządzenie pokontrolne do nieprowadzenia demontażu pojazdów wycofanych z eksploatacji poza stacjami demontażu pojazdów. Kontrolowany mimo pełnej świadomości grożących mu konsekwencji, zwiększył skalę działalności i uporczywie powtarzał naruszenie w związku z czym wysokość drugiej wymierzonej kary jest znacząco większa.

Wielkie sprzątanie wraków przed świętami w Wejherowie

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: