W piwnicy trzymał 300 gramów marihuany

Kryminalni z puckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zabezpieczyli ukryte w piwnicy 4 krzaki konopi indyjskich oraz sprzęt służący do ich uprawy. Zakazane rośliny rosły w piwnicy 37-latka. W pomieszczeniu policjanci zabezpieczyli ponad 300 gramów marihuany. Mężczyzna usłyszał zarzut uprawy konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. Z ich wiedzy wynikało, że na terenie gminy Krokowa w jednym z domów znajduje się uprawa konopi indyjskich.

Kryminalni z Pucka sprawdzili uzyskane informacje i zapukali do drzwi mieszkania 37-letniego mieszkańca gminy Krokowa. Policjanci podczas przeszukania domu mężczyzny, w piwnicy w specjalistycznym namiocie zabezpieczyli ponad 300 gramów środków odurzających, które przekazali do badań. W pomieszczeniu policjanci znaleźli również 4 krzaki konopi indyjskich.

W piwnicy kryminalni oprócz roślin i suszu roślinnego zabezpieczyli przedmioty służące do ich uprawy m.in. specjalistyczny namiot, lampy, substancje chemiczne przyśpieszające wzrost roślin oraz urządzenia systemu wentylacyjnego.

Włamywacz ukradł 3 tys. zł z gdańskiego biletomatu

Zarzut posiadania narkotyków

Na miejscu przestępstwa oprócz kryminalnych pracował technik kryminalistyki, który zabezpieczył rośliny.

Zabezpieczone rośliny przekazane zostały do badań biegłemu, który oceni, ile z takiej ilości roślin można wyprodukować suszu marihuany.

37-latek usłyszał zarzuty nie tylko posiadania środków odurzających, lecz również uprawy konopi innych niż włókniste, co mogło dostarczyć mu znacznej ilości gotowego produktu w postaci marihuany. Prokurator rejonowy zastosował też wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Teraz może grozić mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: