Odszedł budowniczy Pomorza. Zmarł Jerzy Gajewski, prezes NDI

Z przykrością zawiadamiamy, że 26 grudnia 2020 zmarł Jerzy Gajewski, prezes i twórca Grupy NDI. Był pomorskim przedsiębiorcą i menedżerem. Założył i kierował jako prezes Grupą NDI działającą na rynku budowlanym.

Wśród najważniejszych realizacja można wymienić północny odcinek Autostrady A1, rewitalizację Centrum Sopotu, budowę hoteli sieci Sheraton, Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, projekty hydrotechniczne, infrastrukturalne oraz kolejowe i tramwajowe na terenie całej Polski. NDI realizuje też przekop Mierzei Wiślanej.

Absolwent Politechniki Gdańskiej na Wydziale Elektrycznym. Doświadczenie w zakresie przygotowywania i realizacji procesów inwestycyjnych oraz menedżerskie zdobywał zarówno w Polsce, jak i w Iraku i Kuwejcie, gdzie pracował w latach 1977-1990.

W 1991 roku założył firmę NDI SA, zalążek dzisiejszej Grupy NDI. Spółki Grupy wielokrotnie zdobywały prestiżowe wyróżnienia biznesowe, w tym Diamenty Forbesa, a sam Jerzy Gajewski również wielokrotnie był nagradzany za swoją działalność biznesową.

Prezes Gajewski był jednym z założycieli i współorganizatorów Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie, mecenasem kultury i sportu. Całe swoje życie zawodowe zaangażowany był też w działalność charytatywną, wspierając wiele inicjatyw zarówno w ramach Grupy NDI, jak i prywatnie.

Niezwykle charyzmatyczny, był mentorem dla wielu młodych ludzi budujących własny dorobek zawodowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: