Chojnice. Podejrzany o rozbój w rękach policji

Kryminalni z Chojnic zatrzymali 39-letniego mieszkańca gm. Chojnice podejrzanego o rozbój. Sprawca w minioną środę zaatakował swoją 29-letnią partnerkę, a następnie zabrał jej z torebki pieniądze i telefon. 39-latek usłyszał już w prokuraturze zarzuty za popełnione przestępstwa rozboju oraz znęcania się nad kobietą. Sąd na wniosek Policji i prokuratury zastosował wobec niego 2-miesięczny areszt tymczasowy.

Tuż przed świętami chojniccy policjanci zostali powiadomieni o rozboju, do którego doszło na jednej z posesji na terenie gm. Chojnice. Z ustaleń śledczych wynikało, że pokrzywdzona 29-latka po powrocie do domu z pracy z zagranicy, pokłóciła się ze swoim partnerem. Podczas tej kłótni mężczyzna użył przemocy wobec 29-latki m.in. szarpiąc ją i dusząc za szyję, po czym przewrócił ją na ziemię doprowadzając do stanu bezbronności. Następnie wyrywał jej torebkę, z której zabrał pieniądze i telefon.

Dwa lata stosował przemoc wobec partnerki

Jeszcze tego samego dnia chojniccy kryminalni zatrzymali sprawcę. Był to 39-letni mieszkaniec gminy Chojnice, który zaraz po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu. W trakcie dalszych czynności okazało się, że 39-latek od ponad 2 lat stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej partnerki.

Na podstawie zebranych dowodów usłyszał on w prokuraturze zarzut rozboju w związku z uszkodzeniem ciała, a także zarzut znęcania się nad 29-latką. Dodatkowo sąd na wniosek policji i prokuratora zastosował wobec niego 2-miesięczny areszt tymczasowy.

Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, 39-latek odpowie także za przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece, za które grozić może do 5 lat więzienia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: