Drogówka w czasie świąt miała ręce pełne pracy

Podczas świątecznego weekendu funkcjonariusze zatrzymali dwóch pijanych kierowców i jednego, który był pod wpływem narkotyków. Podczas kontroli drogowych zatrzymano też kierowcę z dożywotnim zakazem i dwie osoby poszukiwane.

W ciągu świątecznego weekendu na terenie Gdańska doszło do 2 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły dwie osoby. Funkcjonariusze ruchu drogowego odnotowali też 40 niegroźnych w skutkach kolizji. W świąteczne dni policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 2 pijanych kierowców, z których jeden zasnął za kierownicą, a drugi spowodował kolizję.

Funkcjonariusze zatrzymali także 35-letniego kierującego pod wpływem środków odurzających, który stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Podczas kontroli drogowych zatrzymano również kierowcę z dożywotnim zakazem sądowym i dwie osoby poszukiwane.

Zdjęcie ilustracyjne (fot. KWP Gdańsk)
Zdjęcie ilustracyjne (fot. KWP Gdańsk)

Zasnął za kierownicą

Pierwszy z pijanych kierowców został zatrzymany w Boże Narodzenie tuż po godzinie 05:00 rano. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że na ul. Małomiejskiej stoi skoda, której kierowca zasnął za kierownicą. Podczas interwencji okazało się, że za kierownicą siedział 40-letni obywatel Ukrainy, który w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Tego samego dnia policjanci zatrzymali jeszcze nietrzeźwego kierowcę, który był sprawcą kolizji. 50-latek z powiatu kartuskiego mając w wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila alkoholu, kierował mercedesem.

Mężczyzna, jadąc ul. Świętokrzyską na skrzyżowaniu z ul. Wieżycką, nie dostosował prędkości do warunków ruchu i uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu.

Miał być pod wpływem narkotyków

W czasie świątecznym policjanci ruchu drogowego zatrzymali też kierowcę, który prawdopodobnie był pod wpływem narkotyków. W sobotę rano funkcjonariusze drogówki otrzymali zgłoszenie o pijanym kierowcy bmw, który wjechał do rowu na węźle Owczarnia. Badanie alkomatem wykazało, że 35-latek z powiatu kartuskiego kierujący bmw jest trzeźwy. Uwagę policjantów zwróciły jednak źrenice kierowcy, które nie reagowały na światło i były powiększone, mężczyzna był też nadpobudliwy.

Z uwagi na podejrzenie, że 35-latek jest pod wpływem narkotyków, został on zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do dalszych badań.

Z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów

W nocy z sobotę na niedzielę na ul. Podwale Grodzkie funkcjonariusze skontrolowali kierującego volkswagenem. Podczas tej interwencji policjanci ustalili, że 37-latek z Gdańska, który siedział za kierownicą auta, miała dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a także cofnięte uprawnienia do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

37-latek usłyszał zarzuty za złamanie sądowego zakazu oraz niestosowanie się do decyzji administracyjny o cofnięciu uprawnień, a prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Śmiertelny wypadek na drodze do centrum Gdańska

Poszukiwani w rękach drogówki

W niedziele policjanci w trakcie kontroli drogowych zatrzymali dwóch poszukiwanych. Do pierwszej z takich interwencji doszło po godz. 15:00 na al. Sucharskiego. Tam funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem, który chwilę wcześniej w Tunelu pod Martwą Wisłą przekroczył dozwoloną prędkość o 31 km/ h, a także nie zasygnalizował manewru zmiany ruchu.

W trakcie interwencji kierowca odmówił podania danych osobowych, popełniając kolejne wykroczenie. Funkcjonariusze ustalili po chwili tożsamość mężczyzny. Podczas sprawdzania jego danych, okazało się, że 46-letni gdańszczanin nie ma uprawnień do kierowania i jest poszukiwany zarządzeniem sądu do ustalenia miejsca pobytu. 46-latek został zwolniony po tym, jak na komisariacie przekazał policjantom oświadczenie o aktualnym miejscu pobytu. Za wykroczenia, które popełnił, odpowie teraz przed sądem. Funkcjonariusze będą wnioskować między innymi o wydanie wobec kierującego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

„Cichy zabójca” zatruł 4 osoby w Gdańsku

Dodatkowo grozi mu 5 lat pozbawienia wolności

W niedzielę tuż przed godziną 18:00 na ul. Spacerowej policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Podczas legitymowania i sprawdzenia 33-letniego mieszkańca Gdańska w policyjnych bazach, okazało się, że jest on osobą poszukiwaną przez sąd do osadzenia w areszcie śledczym lub zakładzie karnym, celem odbycia trzyletniej kary pozbawienia wolności za przestępstwo posiadania środków odurzających. 33-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu na Osowej. Zgodnie z dyspozycją sądu mężczyzna zostanie teraz umieszczony w zakładzie karnym lub areszcie.

Za złamanie zakazu sądowego grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Za kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo cofniętych uprawnień do kierowania grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: