30 tys. zł kary za organizację imprezy dla 200 osób w gdańskim klubie

Służby sanitarne zdecydowały o nałożeniu 30 tys. zł kary administracyjnej na gdański klub zlokalizowany przy stoczni. To efekt organizacji imprezy dla ponad 200 osób.

28 grudnia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gdańsku, po analizie zebranych materiałów  i przeprowadzonym postępowaniu,  nałożył karę w wysokości 30 tys. na osobę odpowiedzialną za organizację w jednym z nocnych klubów imprezy pn. „Specjalny Świąteczny Trening” z udziałem 213 osób.

W opinii inspekcji sanitarnej organizacja i przebieg tego wydarzenia stanowiło naruszenie przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów  z dnia 21 grudnia 2020r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii – czytamy w komunikacie.

W związku z powyższym, jeszcze raz służby sanitarne apelują do wszystkich o bezwzględne przestrzeganie przepisów przeciwepidemicznych.  Zostały one ustanowione w celu ochrony zdrowia i życia obywateli naszego kraju. Jakiekolwiek próby ich omijania czy lekceważenia, nie mogą być akceptowane.

Impreza w pandemii na 200 osób w centrum Gdańska. Organizatorem klub

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: