Kobieta okradała swoich byłych podopiecznych

W sobotę 25 grudnia policjanci zatrzymali kobietę, która w okresie 2 lat okradała mieszkanie, gdzie wcześniej pracowała jako opiekunka. Mundurowi odzyskali część skradzionych przedmiotów i pieniędzy. 34-latka usłyszała już zarzuty kradzieży z włamaniem.

W sobotę 25 grudnia policjanci z Komisariatu Policji w Kolbudach zatrzymali kobietę, która w okresie 2 lat okradała jedno z mieszkań. 34-latka zamieściła na jednym z forów internetowych ogłoszenie, że szuka zatrudnienia jako opiekunka.

Nawiązała współpracę z jedną z rodzin w powiecie gdańskim i w ten sposób uzyskała klucz do mieszkania. Kobieta, wykorzystując dostęp do lokalu, zaczęła okradać swoich pracodawców. W okresie 2 lat ukradła m.in. pieniądze, biżuterię, torebki, odzież, kosmetyki i sprzęt rtv.

Potrzebny był montaż kamery

Poszkodowani dopiero po pewnym czasie zorientowali się, że są okradani i w celu ustalenia, jak dochodzi do tych zdarzeń, zamontowali kamerę w swoim mieszkaniu.

Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia zebrali niezbędny materiał dowodowy i zatrzymali kobietę.

Podczas przeszukania mundurowi znaleźli i zabezpieczyli część rzeczy pochodzących z kradzieży i podrobiony dokument-imitację policyjnej legitymacji.

10 lat pozbawienia wolności

Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą i nie wykluczają, że w podobny sposób kobieta okradła jeszcze inne osoby.

34-latka usłyszała już zarzuty kradzieży z włamaniem, kradzieży i podrobienia dokumentu.

Kradzież z włamaniem jest zagrożona karą do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast za podrobienie dokumentu grozi do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: