Pędził po pijanemu na skuterze przez Malbork. Wpadł w ręce policji

Malborscy policjanci zatrzymali 28-letniego kierowcę skutera, który przed nimi uciekał chcąc uniknąć kontroli. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

We wtorek około godziny 4.00 policjanci patrolując teren Malborka, na skrzyżowaniu Placu Słowiańskiego i Alei Rodła zauważyli skuter, którego kierowca przejechał przez to skrzyżowanie na czerwonym świetle. Funkcjonariusze natychmiast chcieli zatrzymać ten pojazd do kontroli.

Kierujący skuterem mężczyzna jednak nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu, policjanci udaremnili motorowerzyście dalszą ucieczkę na ul. Wałowej. Kierującym był 28-letni mieszkaniec Malborka. Po wykonaniu badania stanu trzeźwości przez mundurowych okazało się, że kierowca miał ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawdzenie policyjnych systemów wykazało, że 28-latek posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a jego skuter nie miał aktualnych badań technicznych.

Kara pozbawienia wolności

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, a motorower odholowany na policyjny parking. Wczoraj śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, złamania sądowego zakazu oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 28-latek odpowie również za przejechanie skrzyżowania na czerwonym świetle. Za przestępstwo kierowania autem pod wpływem alkoholu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a za niezatrzymanie się do kontroli i niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu – nawet do 5 lat więzienia.

Co było przyczyną tragicznego wypadku w miejscowości Jeleń?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: