Większe drewniane kładki przy plaży w Gdyni

Wymiana kładek pieszych na plaży miejskiej w Gdyni dobiegła końca. Inwestycję podzielono na prace podstawowe i dodatkowe.

Umowa podstawowa z wykonawcą dotyczyła wymiany kładek przy placu zabaw oraz budynku ratowników. Roboty dodatkowe poszerzyły obszar prac o fragment kładki za restauracją Delmar oraz zakładały odnowienie ławek z zamontowaniem nowych desek z tworzywa sztucznego. Drugi obszar robót dodatkowych dotyczył natomiast wymiany części kładek przy pomniku Rybek.

To inwestycja, której realizacja ucieszy zarówno mieszkańców Gdyni, jak i turystów. Nowe kładki będą szersze od dotychczasowych, bardziej funkcjonalne, estetyczne, ale przede wszystkim bardzo bezpieczne – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Kładki w głównych ciągach zostały poszerzone do 3 metrów, na bocznych – do 2,20 m. Te są wykonywane na skrzyżowaniach oraz w miejscu zatoczek przeznaczonych na odpoczynek. Tam też znajdą się ławki.

Rozpoczęła się modernizacja dawnego Hotelu Kaszubskiego

Inwestycja zakładała również renowację oraz wymianę oświetlenia. W obszarze pierwszym oczyszczono je i ponownie zamontowano. Przy części kładek, przy pomniku Rybek powstało zaś nowe, ledowe oświetlenie wmontowane w nawierzchnię. Z pewnością uatrakcyjni ono spacerowiczom korzystanie z kładek.

Nowy ciąg pieszy będzie bardziej przystępny dla osób ze szczególnymi potrzebami oraz rodzin z dziećmi i wózkami. Dotychczasowe drewniane deski zostały wymienione na tworzywo sztuczne odporne na wszelkie zanieczyszczenia, mikroorganizmy czy trudne warunki atmosferyczne i wodne panujące na plaży. Nie wymaga ono konserwacji w następnych latach. Wszystko nabierze jednolitego i estetycznego wyglądu.

Łączny koszt inwestycji wyniósł 1 335 733,81 zł brutto. Najwięcej, bo 1.093.219,24 zł brutto kosztowały prace związane z obszarem pierwszym. W drugim ich koszt sięgnął 209 919,57 zł brutto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: