Czy wieloletni polityk PO zaszczepił się na COVID-19 w gdańskim szpitalu?

Hanna Zych-Cisoń, była wicemarszałek województwa pomorskiego, wieloletni polityk PO, mogła zostać zaszczepiona na COVID-19 w ub. roku w placówce spółki Copernicus, mimo że nie należy do grupy „0”. Do takich informacji dotarli dziennikarze Gazety Gdańskiej.

AKTUALIZACJA

Do sprawy odniosła się Katarzyna Brożek, koordynator Działu PR i Komunikacji, rzecznik prasowy, COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. w Gdańsku.

Nie możemy wypowiadać się na temat świadczeń udzielanych poszczególnym pacjentom z uwagi na tajemnicę i ochronę tych danych – mówi Brożek. Jednocześnie zapewniamy, że świadczenia wykonywane w naszym podmiocie, w tym szczepienia przeciw COVID19 pracowników, członków ich rodzin oraz pacjentów przebiegają zgodnie z obowiązującymi zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia – dodaje rzecznik.


Wieloletni polityk Platformy Obywatelskiej w samorządzie województwa, odpowiedzialny za komercjalizację szpitali, Hanna Zych-Cisoń miała zaszczepić się przed końcem 2020 roku.

Jak przekonują dziennikarze Gazety Gdańskiej, Hanna Zych-Cisoń nie odpowiedziała na zadane przez nich SMS-em pytanie o podstawę podania jej szczepionki w grudniu ub. roku razem z grupą uprawnionych pracowników służby zdrowia.

Nasza redakcja wysłała pytania do władz spółki zarządzającej szpitalem. Jeśli tylko otrzymamy odpowiedź w tej sprawie na pewno ją opublikujemy tutaj.

Hanna Zych-Cisoń (fot. Facebook/Hanna Zych-Cisoń)
Hanna Zych-Cisoń (fot. Facebook/Hanna Zych-Cisoń)

Ministerstwo Zdrowia przeciwko takim szczepieniom

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zlecił kontrolę, mającą ustalić, czy szczepienie osób spoza tzw. grupy zero odbyło się zgodnie ze wskazanymi zasadami.

Szef resortu zdrowia zareagował w ten sposób na doniesienia o tym, że zaszczepieni w ostatnich dniach zostali m.in. były premier Leszek Miller czy aktorka i reżyserka Krystyna Janda.

Komercjalizacja szpitali na Pomorzu

Hanna Zych-Cisoń przeprowadziła komercjalizacje, czyli urynkowienie, wszystkich pomorskich szpitali. Współpracująca z nią dyrektor departamentu J. Sobierańska-Grenda jest dziś prezesem szpitali pomorskich ze średnim rocznym dochodem w granicach 400 tys. zł.

Mieczysław Struk usłyszy wyrok ws. oświadczeń majątkowych po Nowym Roku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: