Gdańsk zakupił kolejne testy na koronawirusa

Gdańsk wspiera, tych którzy są na pierwszej linii walki z wirusem Covid-19. Zakupione zostały kolejne testy dla pracowników służb walczących z pandemią. Tym razem jest to ponad 3 500 testów. Łącznie od początku pandemii miasto zakupiło blisko 8 000 testów na koronawirusa.

– Pojawienie się szczepionki na Covid – 19 daje nam szansę na powrót do normalności. Ale zanim szczepionka da nam efekt musimy pamiętać o codziennym trudzie walki z tą pandemią. Najbardziej przydatne do tego są testy. Szczególnie dla tych, którzy walczą ze skutkami koronawirusa w naszym mieście. Cieszę się, że w ten sposób możemy dołożyć kolejną cegiełkę do walki i wesprzeć osoby z pierwszej linii frontu – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Gdańsk przy wsparciu finansowym spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje zakupił kolejnych 3 571 testów dla służb walczących z epidemią. Wcześniej przy wsparciu spółek: Gdańskiej Infrastruktury Wodociagowo-Kanalizacyjnej oraz Saur Neptun Gdańsk zakupionych zostało około 4 500 testów.

Łącznie od początku pandemii miasto wsparło służby walczące z pandemią, kupując blisko 8 000 testów na Covid – 19.

Z zakupionych teraz testów (3571 sztuk) korzystać będą następujące jednostki: Copernicus sp. z o.o, Szpital Dziecięcy Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku, Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku, Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Czy wieloletni polityk PO zaszczepił się na COVID-19 w gdańskim szpitalu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: