Jacek Karnowski uderza w Lasy Państwowe i Bartłomieja Obajtka

Od kilku miesięcy zastanawiam się dlaczego Lasy Państwowe – szantażem zamknięcia drogi dla działkowców – tak uparcie chcą przejęcia drogi leśnej na ulicy Reja, przez miasto? – uważa Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. Leśnicy drogi nie mogą nadzorować, a działkowcy przez spór nadleśnictwa z Sopotem nie będą mogli dotrzeć do swoich ogródków.

Czy chodzi tylko o kasę? Czy może o poszerzenie drogi, żeby ułatwić wycinkę? A może właśnie odwrócenie uwagi od przeraźliwego obrazu trzebienia lasu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego? – stawia pytania prezydent Sopotu.

Jacek Karnowski zastanawia się też, czy wydzierżawiona droga ma umożliwić zabudowę Doliny Świemirowskiej?

Władze Sopotu zerwały porozumienie ws. ul. Reja. Działkowcy mają problem

Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych zadeklarował publicznie chęć przekazania drogi miastu za symboliczną złotówkę. Teraz lasy żądają 50 tys. zł rocznie za dzierżawę. Do tego dochodzą koszty odlesienia wynoszące według naszych szacunków od 40 do 60 tys. zł rocznie przez okres 10 lat. To aspekt finansowy – uważa Karnowski.

Według Karnowskiego gorzej, że po analizie sprawy odlesienie mogłoby otworzyć drogę do zabudowy pięknej doliny przy ulicy Reja, Doliny Świemirowskiej, czemu jest absolutnie przeciwni! Czyli im dalej w las…

Warto nadmienić Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych jest Bartłomiej Obajtek, brat Daniela, czyli prezesa PKN Orlen.

Wpis Jacka Karnowskiego na Facebooku
Wpis Jacka Karnowskiego na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: