39-latek trzymał w domu broń palną i groził ojcu

Policjanci zatrzymali 39-latka z Sopotu, który w mieszkaniu posiadał bez zezwolenia broń palną, 2 magazynki i 49 naboi. Śledczy udowodnili mu również, że groził ojcu pozbawieniem życia i w dniu zatrzymania naruszył jego nietykalność poprzez pchnięcie na ścianę. Wczoraj prokurator przedstawił sprawcy zarzuty za te przestępstwa. Ponadto zastosował wobec niego dozór policyjny, zakaz zbliżania się i kontaktowania z ojcem oraz nakaz opuszczenia mieszkania.

W miniony wtorek (05.01.2021 r.) dyżurny sopockiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań awanturuje się nietrzeźwy syn. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, którzy tego dnia pełnili służbę na terenie Sopotu. W trakcie interwencji funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie, a ponadto ustalili, że nietrzeźwy 39-latek trzyma w mieszkaniu broń. Mundurowi znaleźli ją w pawlaczu i zabezpieczyli. Ustalono, że jest to broń palna w postaci pistoletu CZ.

Oprócz tego policjanci znaleźli i zabezpieczyli 2 magazynki oraz 49 naboi pistoletowych. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie ma zezwolenia na posiadanie tych przedmiotów, dlatego został on zatrzymany i doprowadzony do sopockiej komendy. W chwili zatrzymania miał on 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 39-latek został osadzony w policyjnym areszcie.

Groził swojemu ojcu

Policjanci w trakcie dalszych czynności ustalili również, że 39-latek groził swojemu ojcu pozbawieniem życia, a w dniu interwencji naruszył jego nietykalność cielesną poprzez pchnięcie go na ścianę.

Zgromadzone w sprawie dowody funkcjonariusze przekazali do Prokuratury Rejonowej w Sopocie. Na ich podstawie prokurator przedstawił 39-letniemu mieszkańcowi Sopotu zarzut posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej, magazynków i naboi oraz zarzuty kierowania groźby karalnej i naruszenia nietykalności cielesnej ojca. Ponadto po przesłuchaniu prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się i kontaktowania z ojcem oraz nakaz opuszczenia mieszkania na 3 miesiące.

Za posiadanie bez zezwolenia broni palnej grozi kara do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Kierowanie gróźb karalnych na szkodę innej osoby to przestępstwo zagrożone karą do 2 lat więzienia. Kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku grozi sprawcy, który uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: