Kolejne zatrzymania w sprawie Sławomira Nowaka

Centralne Biuro Antykorupcyjne miało na polecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie zatrzymać kolejne trzy osoby w śledztwie dotyczącym byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. Do informacji dotarło TVPInfo.

Jak poinformowała w rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka warszawskiej prokuratury okręgowej prok. Aleksandra Skrzyniarz, wśród zatrzymanych są Łukasz Z., Paweł G oraz Grzegorz W. Jeden z nich to nieoficjalnie syn Aleksandra Grada.

Jak ustalił portal TVP Info Z. to były prezes zarządu warszawskiej spółki, w której udziałowcem jest Nowak. G. jest wiceprezesem małopolskiej spółki „świadczącej kompleksowe usługi z zakresu inżynierii, architektury oraz geoinformacji”. Grzegorz W. to przedsiębiorca prowadzący firmę świadczącą usługi w sektorze bezpieczeństwa biznesu dla firm i korporacji.  

Zatrzymani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszą zarzuty popełnienia przestępstw związanych z działalnością Nowaka. 

Śledczy po przeprowadzeniu przesłuchań zadecydują o zastosowaniu ewntualnych środków zapobiegawczych. 

Sławomir Nowak (fot. Platforma Obywatelska)
Sławomir Nowak (fot. Platforma Obywatelska)

Jakie zarzuty wobec Sławomira Nowaka?

Były urzędnik z Polski na Ukraine jest podejrzewany o celowe niewykonanie decyzji i postanowienia sądu. P.o. dyrektora agencji w latach 2017-2019 celowo nie realizował decyzji sądu miejscowego i Sądu Najwyższego Ukrainy w sprawie przywrócenia na stanowisko szefa struktur Ukrawtodoru w jednym z obwodów na Ukrainie.

Mało tego, Miał też utrudniać wykonanie tych decyzji.

W rezultacie Ukrawtodor otrzymał karę finansową, a Nowak – ostrzeżenie o odpowiedzialności karnej.

Jak przypomina CBA, wśród podejrzanych w tej sprawie są oprócz Nowaka – Dariusz Z. – były dowódca JW 2305 „GROM”, Jacek P. – gdański przedsiębiorca, Dariusz K. – były prezes polskiego koncernu paliwowo-energetycznego oraz Wojciech T – były członek zarządu spółek energetycznych.

Znany jest przebieg obchodów 2. rocznicy śmierci Pawła Adamowicza

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: