Poseł Płażyński żąda wyjaśnień dot. szczepienia Hanny Zych-Cisoń z PO

– Wicemarszałek Województwa, od kilku dni nie odpowiada na pytanie czy się zaszczepiła poza kolejką, a temat u nas lokalnie nie istnieje – napisał Kacper Płażyński, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Hanna Zych-Cisoń miała 30 października 2020 r. przyjąć pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Trudno ustalić, czy faktycznie szczepienie miało miejsce.

 – To jakość demokracji w pigułce – przekonuje poseł PiS.

Wieloletni polityk Platformy Obywatelskiej w samorządzie województwa, odpowiedzialny za komercjalizację szpitali, Hanna Zych-Cisoń miała zaszczepić się przed końcem 2020 roku.

 – To przecież nie chodzi tylko o Panią Marszałek. Jeśli to prawda, to mamy prawo i obowiązek domagać się pilnej zmiany w kierownictwie szpitala, w którym na to pozwolono. Tyle głów w piasek się pochowało, pewnie dlatego, że połowa redakcji jest finansowana z budżetu województwa pomorskiego – mówi poseł Kacper Płażyński.

Płażyński zwrócił się w tej sprawie do szefa NFZ.

Czy wieloletni polityk PO zaszczepił się na COVID-19 w gdańskim szpitalu?

Sprawa nie jest wyjaśniana

Jak przekonują dziennikarze Gazety Gdańskiej, Hanna Zych-Cisoń nie odpowiedziała na zadane przez nich SMS-em pytanie o podstawę podania jej szczepionki w grudniu ub. roku razem z grupą uprawnionych pracowników służby zdrowia. Nasza redakcja wysłała pytania do władz spółki zarządzającej szpitalem.

Szpital, który podlega władzom samorządu województwa zasłania się przepisami.

Do sprawy odniosła się Katarzyna Brożek, koordynator Działu PR i Komunikacji, rzecznik prasowy, COPERNICUS Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. w Gdańsku.

Nie możemy wypowiadać się na temat świadczeń udzielanych poszczególnym pacjentom z uwagi na tajemnicę i ochronę tych danych – mówi Brożek. Jednocześnie zapewniamy, że świadczenia wykonywane w naszym podmiocie, w tym szczepienia przeciw COVID19 pracowników, członków ich rodzin oraz pacjentów przebiegają zgodnie z obowiązującymi zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia – dodaje rzecznik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: