19-latek pochował marihuanę i 100 tabletek extasy w majtkach

Gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 21-letniego kierowcę peugeota, który nie miał uprawnień i prawdopodobnie był pod wpływem marihuany. Zatrzymany też został 19-letni pasażer, który ukrył w majtkach kilkadziesiąt porcji marihuany i ponad 100 tabletek extasy.

W minioną środę policjanci ruchu drogowego na ul. Marynarki Polskiej zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki peugeot. Kiedy kierowca otworzył drzwi, funkcjonariusze poczuli zapach marihuany. W rozmowie z policjantami 21-letni kierowca peugeota, a także 19-letni pasażer zaprzeczyli, że przewożą jakieś narkotyki. Podczas kontroli mundurowi znaleźli przy jednym z mężczyzn środki odurzające. 19-latek ukrył w bieliźnie kilkadziesiąt gramów suszu roślinnego i ponad 100 tabletek extasy.

Policjanci zabezpieczyli także kilka tys. zł, które mężczyzna miał przy sobie. Funkcjonariusze sprawdzili dane mężczyzn w policyjnych systemach i okazało się, że kierujący peugeotem nie ma uprawnień. Dodatkowo jego zachowanie wskazywało, że może być pod działaniem środków odurzających. Zatrzymani mieszkańcy Starogardu Gdańskiego trafili do policyjnego aresztu. 21-latkowi pobrano w szpitalu krew do badań na zawartość narkotyków w organizmie i niewykluczone, że odpowie za kierowanie samochodem pod wpływem środków odurzających. Samochód, którym jechali, został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

19-latek jeszcze dziś najprawdopodobniej usłyszy zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd, ponieważ prokurator zawnioskował o zastosowanie dla niego aresztu.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara 3 lat więzienia, w przypadku posiadania znacznej ilości narkotyków grozi kara więzienia 10 lat. Za jazdę samochodem pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania. Grzywna do 5 tysięcy złotych i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi grozi za wykroczenie kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Przez brak maseczki wpadł za posiadanie narkotyków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: