Gdańsk. 80-latka odnaleziona w Nowym Porcie

Policjanci z Gdańska, szukała 80-letniej Lidii. Kobieta w piątek około godziny 12 na Zielonym Rynku przy ul. Czerwony Dwór odeszła od płacącego za zakupy męża i poszła w nieznanym kierunku. Na szczęście kobieta odnalazła się.

AKTUALIZACJA

Poszukiwania kobiety zakończyły się szczęśliwie. Mieszkankę Gdańska odnaleziono w pobliżu pętli tramwajowej przy Władysława IV w Nowym Porcie. Jest pod opieką lekarzy. Kobieta prawdopodobnie zabłądziła.


Kilkudziesięciu policjantów poszukuje zaginionej 80-letniej Lidii Siupik, która dziś około godziny 12 podczas zakupów na Zielonym Rynku w Gdańsku odeszła od swojego męża i poszła w nieznanym na tę chwilę kierunku. Kobieta może znajdować się w okolicznościach zagrażających jej życiu i zdrowiu, ponieważ jest osobą schorowaną. 80-latka ma demencję starczą, nie mówi, ma zaniki pamięci, przyjmuje na stałe leki. Pani Lidia do tej pory nie skontaktowała się z rodziną.

Zawiadomienie o zaginięciu kobiety policjanci przyjęli dziś tuż przed godziną 16. Komendant komisariatu na Przymorzu podjął decyzję o alarmie dla jednostki. Kilkudziesięciu policjantów prewencji wspieranych przez policjantów z wydziału kryminalnego i Oddziału Prewencji Policji z Gdańska szukają zaginionej 80- latki. Policjanci sprawdzają miejsca, w których może przebywać kobieta, sprawdzane są szpitale, przychodnie, parki skwery, przystanki komunikacji miejskiej. Przekazano informację o zaginionej do korporacji taksówkarskich, SKM i ZTM.

Policjanci sprawdzają zapisy z kamer monitoringu oraz analizują zdobyte informacje.

Rysopis zaginionej

Lidia Siupik w dniu zaginięcia ubrana była w szary płaszcz, szarą czapkę, miała przy sobie niebieski wózek na zakupy. Zaginiona 80-latka ma 152 cm wzrostu, wygląd na około 70-75 lat, sylwetkę szczupłą, pochyloną do przodu. 80-latka ma krótkie kręcone siwe włosy, niebieskie oczy, brak uzębienia.

W przypadku posiadania informacji, które mogą pomóc w odnalezieniu 80-latki bądź ustaleniu jej miejsca pobytu, prosimy o kontakt z komisariatem przy ulicy Obrońców Wybrzeża pod nr tel. dyżurnego: 47 741-12-22 lub alarmowym 112. Kobieta może znajdować się w okolicznościach zagrażających jej życiu i zdrowiu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: