Koniec prac przy poszerzeniu alei Havla na gdańskim Chełmie

Zakończyła się budowa prawoskrętu na al. Havla w Gdańsku. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koszt budowy wyniósł niecałe 950 tys. złotych.

Inwestycja dotyczyła szybszego wyjazdu z al. Havla w kierunku al. Armii Krajowej (skrzyżowanie al. Armii Krajowej i ul. Łostowickiej). W ramach zadania wybudowano pas do skrętu w prawo. Inwestycja objęła swoim zakresem również przebudowę chodników, oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej.

Dzięki inwestycji mieszkańcy południowych dzielnic Gdańska zyskali szybszy wyjazd z al. Havla, ul. Wilanowskiej i Witosa w kierunku Armii Krajowej i ul. Łostowickiej. Zadanie zostało przegłosowane w Budżecie Obywatelskim 2019. Wykonawcą prac była firma HYDRO-MAG Sp. z o.o. Koszt budowy wyniósł ok. 950 tys. złotych.

Co ciekawe, w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 zostanie wykonany również lewoskręt z al. Havla w kierunku obwodnicy Trójmiasta. Zawiera też element związany z poszerzeniem odcinka Wilanowskiej przed skrzyżowaniem z al. Havla w celu łatwiejszego wjazdu na ul. Łostowicką (przedłużenie Havla). Realizacja przewidziana jest na rok 2021 r.

Rekordowy mural na molo we Władysławowie. Zobaczcie zdjęcia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: