Prokurator zażądał wyłączenia protokolantki w maseczce z logo „Strajku Kobiet”

– Pani protokolant ma maseczkę z emblematem ogólnopolskiego Strajku Kobiet, który jest ruchem o charakterze politycznym. Sala sądowa nie jest miejscem do wyrażania swoich poglądów politycznych – oświadczył prokurator Remigiusz Signerski. Sytuacja miała miejsca w czwartek w gdańskim sądzie podczas procesu byłego prezesa Grupy Lotos Pawła Olechnowicza w sprawie zadośćuczynienia od Skarbu Państwa.

– Ja nie wiem, czy protokolant ma takie, czy inne poglądy. Nie wiem, czy ta maseczka jest elementem wyrażania tych poglądów na zewnątrz. Czy jest to może maseczka, która akurat znalazła się na stole protokolanta. Może wystarczyłoby zdjąć tę maseczkę i zamienić na inną – odpowiedział adwokat Pawła Olechnowicza, Janusz Kaczmarek.

Co ciekawe sędzia Andrzej Haliński uznał, że wniosek prokuratora powinien zostać rozpatrzony na  oddzielnym posiedzeniu.

 Sąd nie ukrywa, że ten wniosek jest dla sądu na tyle świeży, że musi się nad tą kwestią zastanowić – wyjaśnił Haliński.

Prokurator jednak oponował i domagał się rozpatrzenia kwestii maseczki na trwającej rozprawie.

Sąd tę sytuację wydłuża umożliwiając protokolantowi wykonywanie dalej swoich czynności – przekonywał Signerski.

Jednak prowadzący rozprawę sędzia nie zmienił swojej decyzji

Jak informuje Polska Agencja Prasowa rozprawa trwała kilkanaście minut. Sąd nie otrzymał jeszcze dokumentacji lekarza psychiatry, z którego porad korzysta były prezes Grupy Lotos. Następną rozprawą wyznaczono na 19 lutego.

Marszałek Struk winny dwóch spośród sześciu stawianych zarzutów

 

One thought on “Prokurator zażądał wyłączenia protokolantki w maseczce z logo „Strajku Kobiet”

  1. Zakładanie takiej „politycznej” maseczki w tak ważnym miejscu publicznym to moim zdaniem brak profesjonalizmu tak jak np. nieodpowiedni strój. To powinien określać regulamin a ktoś powinien to egzekwować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: