Wiceprzewodnicząca Sejmiku z PO Hanna Zych-Cisoń zaszczepiona w grupie „0”

Potwierdzają się doniesienia, że Hanna Zych-Cisoń została zaszczepiona COViD-19 w grupie „0”. Jak powiedziała lokalnej Gazecie Wyborczej, „chciała chronić swoją 92-letnią matkę.” Ponadto uważa, że miała prawo do szczepienia, jako… wolontariuszka ochrony zdrowia.

Przypomnijmy, że Gazeta Gdańska poinformowała, że Hanna Zych-Cisoń została zaszczepiona COViD-19 w grupie „0”. Próbowali skontaktować się z wiceprzewodniczącą Sejmiku Województwa z ramienia Platformy Obywatelskiej. Nie udało się to im.

Jednak o dziwo udało się to trójmiejskiej delegaturze Gazety Wyborczej, której powiedziała że zrobiła to dla matki w wieku 92 lat, któea jest chora.

– Od prawie 40 lat jestem działaczką społeczną na rzecz ochrony zdrowia – mówi nam Hanna Zych-Cisoń. – Za moją działalność na rzecz zdrowia zostałam odznaczona srebrnym i złotym Krzyżem Zasługi. Od wielu lat działam w Polskim Stowarzyszeniu Diabetyków. Jako wicemarszałek wprowadzałam wolontariat szpitalny i do dziś jestem wolontariuszką w szpitalu Copernicus. Szczepiąc się, nie złamałam więc prawa – stwierdza na łamach wspomnianego medium Zych-Cisoń.

Hanna Zych-Cisoń przeprowadziła komercjalizacje, czyli urynkowienie, wszystkich pomorskich szpitali. Współpracująca z nią dyrektor departamentu J. Sobierańska-Grenda jest dziś prezesem szpitali pomorskich ze średnim rocznym dochodem w granicach 400 tys. zł.

Poseł Płażyński żąda wyjaśnień dot. szczepienia Hanny Zych-Cisoń z PO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: