Kolejne odwołanie procesu ws. organizacji finału WOŚP w 2019 r. w Gdańsku

Coś dziwnego dzieje się w sprawie procesu dotyczącego organizacji koncertu finałowego WOŚP w Gdańsku, podczas którego zaatakowano nożem prezydenta miasta Pawła Adamowicza. To już trzeci odwołany termin w tej sprawie.

26 listopada ub. roku miał się odbyć pierwszy proces ws. organizacji koncertu finałowego WOŚP w Gdańsku. Sprawa spadła z wokandy z powodu choroby sędziego. Datę drugiego procesu wyznaczono na 11 grudnia. Rozprawa także się nie odbyła, ponieważ jeden z oskarżonych rozchorował się.

Znany jest przebieg obchodów 2. rocznicy śmierci Pawła Adamowicza

Na ławie oskarżonych zasiadać ma siedem osób

Przypomnijmy, że zarzuty usłyszały dwie osoby z Regionalnego Centrum Wolontariatu z siedzibą w Gdańsku, które reprezentowały organizatora w sprawach zabezpieczenia imprezy. Zarzucono im narażenie uczestników imprezy na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Kolejne dwie osoby to zarządzający Agencją Ochrony Tajfun – właściciel Agencji Ochrony oraz dyrektorowi ds. ochrony i BHP, postawiono podobny zarzut co powyżej.

Natomiast urzędnikowi Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, który wydał decyzję zezwalającą na organizację imprezy, pomimo uchybień w złożonym wniosku, oraz dwóm funkcjonariuszom policji, którzy wydali w tym zakresie pozytywną opinię – zarzucono niedopełnienie obowiązków służbowych i narażenie uczestników imprezy na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Oskarżonym grozi do pięciu lat więzienia.

Znalazł się milion złotych na skwer Pawła Adamowicza w Białymstoku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: