„Szczepienia w grupie „0” odbywałyby się szybciej, gdyby nie zdjęcia selfie”

Media społecznościowe zalewają zdjęcia medyków, którzy zrobili sobie właśnie szczepienie. Zdaniem jednego z trójmiejskich lekarzy  procedura szczepień prowadzona byłaby szybciej gdyby takie zdjęcia nie powstawały.

Cieszy mnie, ze tak wielu moich kolegów, lekarzy i pielęgniarek chce się szczepić. Jednak ten proces w moim odczuciu naprawdę mógłby przebiegać szybciej. Zbyt wiele osób chce się tym wydarzeniem pochwalić w mediach społecznościowych. Rozumiem zachęcanie do wzięcia udziału innych, ale zachowajmy umiar – pisze do nas anonimowo lekarz.

Według naszego autora listu nieporozumieniem jest robienie sobie selfie podczas samego szczepienia.

Bywają i takie właśnie przypadki. Przecież to jest marnotrawienie tak cennego czasu. Szczepienia to nie zabawa tym bardziej, że specyfiki mają ograniczony czas przydatności. Nie mam uwag do tego, gdy ktoś po pracy wrzuca swój blankiet z pierwszym szczepieniem. Jednak praca w szpitalu i przychodni jest służbą i wymagane jest minimum profesjonalizmu w tym zawodzie – dodaje autor listu.

Autor listu podkreśla, że sytuacja może stać się krytyczna, gdy szczepienia rozpoczną się w kolejnych grupach. Może okazać się, że postępowanie zaprezentowane przez medyków skłoni niemedyków do podobnego zachowania.

Prokurator zażądał wyłączenia protokolantki w maseczce z logo „Strajku Kobiet”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: