Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy z Mołdawii

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie obywatel Mołdawii, który w minioną sobotę około 1.00 w nocy jeździł po Przechlewie dostawczym fordem. Został ujęty przez przypadkowe osoby, które zauważyły jak kierowca forda jeździ całą szerokością drogi i najeżdża na krawężniki, uniemożliwili mu dalszą jazdę i powiadomili Policję.

W minioną sobotę po godzinie 1.00 w nocy funkcjonariusze z Człuchowa zostali powiadomieni o zatrzymaniu obywatelskim kierowcy Forda Transita w Przechlewie. Dwóch mężczyzn przejeżdżając nocą samochodem przez Przechlewo zauważyło, jak z parkingu wyjeżdża dostawczy ford, najeżdża na krawężniki i jedzie całą szerokości drogi w stronę centrum Przechlewa. Mężczyźni pojechali za nim, a gdy samochód się zatrzymał natychmiast podbiegli do niego i zabrali kierowcy kluczyki od pojazdu, powiadomili również o zdarzeniu policjantów z Człuchowa.

Dwa promile alkoholu w organizmie

Przybyli na miejsce funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierującego fordem 27-letniego obywatela Mołdawii i okazało się, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W samochodzie znajdował się również 47-letnia kobieta również obywatelka Mołdawii, oboje mieszkają aktualnie w Chojnicach. Funkcjonariusze odholowali samochód na policyjny parking, a kierowcę zatrzymali do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Obywatelska postawa przypadkowych osób przyczyniła się być może do uniknięcia tragedii na drodze.

Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: