Policja z Kartuz znowu na kaszubskich stokach

Funkcjonariusze na pewno nie zjeżdżali na nartach. W miniony weekend policjanci realizowali zadania wynikające z planu wzmożonych działań prewencyjno – edukacyjnych pod kryptonimem COVID-19. Mundurowi nadzorem objęli obiekty handlowe, restauracje, siłownie i stoki narciarskie i sprawdzali czy jest przestrzegany obowiązujący reżim sanitarny.

Zgodnie z planem wzmożonych działań prewencyjno – edukacyjnych pod kryptonimem COVID-19, w miniony weekend policjanci z powiatu kartuskiego szczególnym nadzorem objęli obiekty i tereny, na których może dochodzić do nieprzestrzegania obowiązującego reżimu sanitarnego. Mundurowi kontrolowali głównie obiekty handlowe, restauracje, siłownie i stoki narciarskie. Dodatkowo edukowali szczególnie dzieci i młodzież w zakresie obowiązujących zasad i ograniczeń.

Działania będą trwały do 17 stycznia 2021 roku

W trosce o wspólne bezpieczeństwo funkcjonariusze apelują do wszystkich osób o respektowanie obowiązujących przepisów sanitarnych z odpowiednim zachowaniem się w miejscach publicznych. W szczególności przestrzeganie obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz zachowanie odpowiedniej odległości od drugiej osoby.

Warto przypomnieć, że uczciwe przestrzeganie obowiązujących obostrzeń pozwoli nam na wcześniejszy powrót do życia bez dotychczasowego reżimu sanitarnego spowodowanego koronawirusem SARS-CoV-2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: