42-latek włamał się do gdańskiej restauracji

Gdańscy policjanci zatrzymali sprawcę włamania do restauracji. Sąd zastosował wobec 42-latka tymczasowy areszt. Mężczyzna dopuścił się przestępstwa w warunkach tzw. recydywy i teraz grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci z komisariatu przy ul. Długa grobla 4 odebrali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem, do której doszło w jednej z restauracji na Śródmieściu. Sprawca zniszczył zamek w drzwiach, wszedł do lokalu i ukradł z kasy kilkaset zł. Na miejsce pojechali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy wykonali oględziny miejsca zdarzenia, policyjny technik zabezpieczył ślady oraz sporządził dokumentację fotograficzną.

Funkcjonariusze ustalili oraz przesłuchali świadków, a także zabezpieczyli monitoring. Sprawą od razu zajęli się kryminalni, którzy szczegółowo przeanalizowali zabezpieczone nagrania, zdobyli oraz sprawdzili wiele informacji dotyczących włamania. Funkcjonariusze dzięki dobremu rozpoznaniu szybko ustalili tożsamość sprawcy i zaczęli go szukać. Mężczyzna nie miał stałego miejsce zamieszkania i policjanci sprawdzili wiele miejsc i adresów, pod którymi mógł przebywać. Kryminalni w minioną niedzielę tuż przed godz. 15.00 zatrzymali w rejonie Śródmieścia 42-latka.

Mieszkanka Sopotu oszukana na tzw. „portal ogłoszeniowy”

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy trzymiesięczny areszt. Sprawca włamał się w przeszłości do tej samej restauracji i teraz odpowie za przestępstwo w warunkach tzw. recydywy. Mężczyźnie grozi nawet 15 lat więzienia.

Za kradzież z włamaniem grozi 10 lat więzienia. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu w warunkach powrotu do przestępstwa, sąd może zwiększyć karę o połowę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: