19-latek kradł elektryczne szczoteczki i słuchawki

Kryminalni zatrzymali 19-latka, którego podejrzewali o kradzieże sklepowe. Według ustaleń mundurowych sprawca z półek sklepowych kradł wartościowe przedmioty i spowodował łącznie straty na kwotę ponad 2 tys. złotych. Po przesłuchaniu mundurowi przewieźli 19-latka do aresztu śledczego, gdzie odbędzie karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zajmując się sprawami kradzieży sklepowych, do których dochodziło w różnych sklepach od października do grudnia ubiegłego roku, ustalili, że związek z tymi zdarzeniami ma ten sam sprawca. Według ustaleń mundurowych sprawca wchodząc na teren placówek handlowych kradł perfumy, elektryczne szczoteczki do zębów oraz słuchawki i spowodował łączne straty na kwotę ponad 2 tys. złotych.

Kryminalni w wyniku analizy zgromadzonych dowodów ustalili, że związek z tymi kradzieżami ma 19-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego. 11 stycznia br. funkcjonariusze ustalili, gdzie aktualnie przebywa podejrzewany mężczyzna i go zatrzymali. W trakcie sprawdzania w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany nakazem doprowadzenia wystawionym przez Sąd Rejonowy w Tczewie. Za popełnione wcześniej przestępstwo kradzieży miejscowy sąd skazał mężczyznę na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Zatrzymany przez policjantów mieszkaniec powiatu tczewskiego został doprowadzony do komendy. Wczoraj śledczy przedstawili mu zarzut dotyczący kradzieży, a następnie trafił do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie orzeczoną przez sąd karę pozbawienia wolności.

Mieszkanka Sopotu oszukana na tzw. „portal ogłoszeniowy”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: