Budka chce informacji od Ziobry ws. śledztwa dot. ataku na Adamowicza

Będziemy żądać na najbliższym posiedzeniu Sejmu przedstawienia kompleksowej informacji ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o śledztwie w sprawie zabójstwa, politycznego mordu na prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu – zapowiedział Borys Budka. Lider Platformy Obywatelskiej odniósł się tym samym do trwającego dwa lata postępowania w sprawie ataku na Pawła Adamowicza.

Politycy KO: Borys Budka i Piotr Adamowicz, czyli brat Pawła Adamowicza, a także obecna prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz i prezydent Sopotu Jacek Karnowski skrytykowali „opieszałość prokuratury” w sprawie zabójstwa.

Dwa lata śledztwa, które nie przyniosło żadnych rezultatów, dwa lata indolencji państwa zarządzanego przez niekompetentnych ludzi. Dwa lata, podczas których nie potrafiono sformułować finalnego aktu oskarżenia. To wszystko wymaga wyjaśnienia, dlatego jako Koalicja Obywatelska będziemy żądać na najbliższym posiedzeniu Sejmu przedstawienia kompleksowej informacji prokuratora generalnego, ministra sprawiedliwości dotyczącego śledztwa w sprawie zabójstwa, politycznego mordu na prezydenci Gdańska Pawle Adamowiczu – powiedział Budka.

Zdaniem lidera PO, komisja miałaby sprawdzić, dlaczego prokuratura, która prowadzi śledztwo działa na zwłokę i czy były w tej sprawie polityczne naciski.

Czy celowo podejmowane są działania, które mają opóźnić przesłanie aktu oskarżenia w tej sprawie. Co znajduje się w materiałach tej sprawy? Czy prawdą jest, że ten materiał może kompromitować narrację i nienawiść, która była budowana w stosunku do śp. prezydenta Pawła Adamowicza – zastanawiał się szef Platformy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: