Kradł rowery i hulajnogi w Sopocie. Nie przejmował się recydywą

Kryminalni z Sopotu ponownie zatrzymali 29-letniego recydywistę podejrzanego o kradzież. Kilka dni temu podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży roweru i trzech hulajnóg oraz posiadania przy sobie narkotyków. Tym razem funkcjonariusze udowodnili mu kradzież kolejnych dwóch rowerów. Sprawca usłyszał już zarzuty za te przestępstwa.

W miniony wtorek (12.01.2021 r.) sopoccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży roweru wartego ponad 2 tys. zł. Wyjaśniając okoliczności zdarzenia ustalili oni, że do zdarzenia doszło kilka dni wcześniej w hali garażowej jednego z budynków w Sopocie. Sprawą zajęli się kryminalni z komendy. Analizując zapisy monitoringu i zdobyte informacje ustalili oni, że sprawcą tych kradzieży jest znany im 29-letni recydywista, którego zatrzymali w miniony weekend w związku z kradzieżami.

Wtedy to na podstawie zebranych dowodów usłyszał on zarzuty kradzieży roweru i 3 hulajnóg, do których doszło pod koniec grudnia 2020 roku i na początku 2021 roku na terenie Sopotu. Ponadto w chwili zatrzymania mężczyzna przy sobie miał narkotyki i za to przestępstwo również usłyszał zarzut.

19-latek kradł elektryczne szczoteczki i słuchawki

Umiłował sobie rowery i hulajnogi

Jeszcze tego samego dnia, 12 stycznia br., kryminalni zatrzymali 29-letniego sopocianina i osadzili go w policyjnym areszcie. W rozmowie mężczyzna przyznał się do tej kradzieży i tłumaczył, że sprzedał rower, a pieniądze już wydał. W wyniku dalszych działań śledczy udowodnili mu także kolejną kradzież roweru, do której doszło w Sopocie. W tym przypadku pokrzywdzony wycenił straty na 10 tys. zł

Sopoccy policjanci przedstawili dziś sprawcy zarzuty kradzieży dwóch rowerów o łącznej wartości ok. 12 tys. zł. Po zakończeniu czynności funkcjonariusze doprowadzą 29-latka do prokuratury na dalsze czynności procesowe. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Popełnienie tego przestępstwa w warunkach recydywy skutkuje tym, że sąd może wymierzyć karę zwiększoną o połowę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: