Fundamenty dawnego ratusza zasypane. Miały być atrakcją turystyczną

To miała być atrakcja Starogardu Gdańskiego. Mowa o odkrytych jakiś czas temu fundamentach dawnego ratusza. Problem w tym, że zamiast je przeszklić, władze miasta zdecydowały o ich zasypaniu. Powód? Prace były za drogie, a na szybach zbierałaby się para wodna.

Jakiś czas temu prezydent Starogardu Gdańskiego, Janusz Stankowiak zapowiadał, że niespodziewanie odkryte fundamenty dawnego ratusza wyeksponuje, tak by stały się atrakcją turystyczną. Zapewniał o tym nawet na specjalnie przygotowanym filmie. Docelowo turyści mieli chodzić po przeszklonej posadzce, która miała być iluminowana nocą.

Fundamenty zamiast pod szybą znalazły się pod ziemią

Wielu mieszkańców uwierzyło w zapewnienie Janusza Stankowiaka. Jednak mamy dla nich złą wiadomość. Fundamenty docelowo będą pod ziemią. Dlaczego? Sprawie przyjrzał się radny Prawa i Sprawiedliwości, Sebastian Kucharczyk. Zapytał władze miasta co zamierzają zrobić z fundamentami.

Okazuje się, że powodem, dla którego nie zrealizowano przedsięwzięcia było wysoki koszt – 2,5 mln zł. Co więcej, było ryzyko, że szyby będą parować, a tłum turystów mógłby dodatkowo je porysować.

Ok. 438 tys. zł tyle kosztował nas mieszkańców miasta zapowiadany przez prezydenta dziś zasypany skarb Pomorza – kwituje inwestycje Sebastian Kucharczyk.

Cóż w tej sytuacji mieszkańcom pozostaje pójść na rynek i podziwiać plac, a nie dawne fundamenty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: