Plac Wałowy w Gdańsku zmieni oblicze

Poznaliśmy oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej na zagospodarowanie Placu Wałowego. Prace nad projektem mają potrwać 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

Plac Wałowy w przyszłości przejdzie metamorfozę. Inwestycja jest częścią Programu Rewitalizacji. Oferty w przetargu na projekt zagospodarowania placu poznaliśmy 15 stycznia. Na opracowanie dokumentacji projektowej zabezpieczono w budżecie 304 520,00 zł.

Wpłynęły dwie oferty, które są obecnie analizowane:

  • PALMETT Sp. z o.o. Sp. komandytowa – 721 825,50 zł
  • GORBUD sp. z o.o. – 285 750,00 zł

Po opracowaniu projektu planowana jest wymiana nawierzchni jezdni i chodników, nowe oświetlenie, montaż ławek i stojaków na rowery. Odtworzona zostanie również fontanna z nawiązującym do pierwowzoru ogrodzeniem. Na skwerach i samym rynku ma się pojawić więcej zieleni. Projekt ma też uwzględniać historyczne dziedzictwo dzielnicy. Cały teren zostanie oświetlony i objęty monitoringiem.

Projekt ma powstać w 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

Zadanie jest elementem programu rewitalizacji dzielnic Gdańska, współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014- 2020. Zrewitalizowane zostaną cztery obszary Gdańska: Nowy Port z Twierdzą Wisłoujście, Dolne Miasto, Orunia oraz Biskupia Górka ze Starym Chełmem.

Część kosztów inwestycji zostanie pokryta dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. Koordynatorem rewitalizacji czterech dzielnic Gdańska jest Biuro Rozwoju Gdańska. Poszczególne zadania w ramach programu oprócz Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska realizować będą także Gdańskie Nieruchomości i wspólnoty mieszkaniowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: