Policja odwiedziła Łysą Górę w Sopocie. Obyło się bez mandatów

Opady śniegu sprawiły, że na górkach spotkać można miłośników zimowego szaleństwa. Funkcjonariusze przypominają, że w tych miejscach nadal obowiązują zasady dotyczące m.in. zachowywania dystansu i zasłaniania twarzy. Policjanci monitorują zwłaszcza sytuację na stoku narciarskim w Sopocie oraz drodze dojazdowej do stoku i sprawdzają, czy przestrzegane są tam obowiązujące przepisy. Za pomocą nagłośnienia w radiowozach przypominają też wszystkim o zachowywaniu obostrzeń.

Dorośli i dzieci zjeżdżający na sankach i jabłuszkach to w ostatnim czasie nierzadki widok w naszym województwie. Funkcjonariusze przypominają, że nadal w tych miejscach obowiązują zasady dotyczące m.in. zachowywania dystansu społecznego i zasłaniania twarzy. Sopoccy policjanci szczególnie monitorują sytuację na stoku narciarskim w Sopocie i sprawdzają, czy przestrzegane są tam obowiązujące przepisy sanitarne.

Czuwają też nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym na drogach dojazdowych do tego stoku jak i w całym Sopocie. W działaniach wspierają nas policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, którzy za pomocą nagłośnienia w radiowozach przypominają mieszkańcom i osobom odwiedzającym Sopot o trwającym stanie epidemii oraz wprowadzonych obostrzeniach.

Policja odwiedziła stok na Łysej Górze (fot. KWP Gdańsk)
Policja odwiedziła stok na Łysej Górze (fot. KWP Gdańsk)

Policja działa bezwzględnie

Mundurowi zapowiadają, że nadal będą sprawdzać, czy przestrzegane są obowiązujące obostrzenia sanitarne i stanowczo będą reagować na łamanie tych ograniczeń. O rażącym łamaniu przepisów funkcjonariusze poinformują też inspektora sanitarnego, który może nałożyć karę administracyjną w kwocie nawet 30 tys. zł.

W trosce o bezpieczeństwo policjanci apelują o respektowanie obostrzeń sanitarnych, szczególnie związanych z odpowiednim zachowaniem się w miejscach publicznych. Kierujmy się rozsądkiem i odpowiedzialnością dla wspólnego dobra.

Policja z Kartuz znowu na kaszubskich stokach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: