Poseł Płażyński: planowano oczernić mnie za pomocą ustawionych opinii biegłych

Wiceprezes największej gdańskiej spółdzielni mieszkaniowej LWSM Morena planował oczernić mnie za pomocą ustawionych opinii biegłych sądowych – mówi Kacper Płażyński. Poseł Prawa i Sprawiedliwości odniósł się w ten sposób w mediach społecznościowych do ustaleń reportażu Onet we wspomnianej spółdzielni.

 – Staram się wyjaśnić i nagłośnić przestępstwa, jakie popełniane są na szkodę dziesiątków tysięcy mieszkańców właśnie przez władze tej Spółdzielni. Padło polecenie, aby „zniszczyć Płażyńskiego” – mówi poseł.

Płażyński podkreśla, że „są wykonane z ukrycia nagrania dokumentujące całą intrygę, choć na taśmach uwieczniono, że w SM Morena afera goni aferę – nikomu nie spadł za to włos z głowy.”

Pytam prokuraturę, dlaczego przez lata, dysponując niezbitymi dowodami, nie potrafi przerwać spirali przestępstw i kłamstw. I dlaczego o tym, że planowane jest przeciwko mnie przestępstwo, muszę dowiadywać się z publikacji Onet? – zastanawia się Płażyński.

Materiał na temat nieprawidłowości

Dziennikarze opisali dewastowanie budynków na zlecenie, ukrywanie azbestu w przedszkolu, próby zdyskredytowania posła na Sejm, Kacpra Płażyńskiego i fałszowanie wyborów do rady nadzorczej. Sprawa trafiła do Zbigniewa Ziobry, ale wciąż nikt nie poniósł konsekwencji. W reportażu przedstawiono kulisy afery i ujawniono szokujące nagrania z udziałem wiceprezesa spółdzielni.

Były pracownik Moreny przez pół roku nagrywał Henryka Talaśkę. Na nagraniach, które ujawnił Onet w reportażu, słychać wyraźnie, jak wiceprezes spółdzielni instruuje swojego podwładnego.

Talaśka chciał, by jego pracownik upublicznił informację o tym, że rzekomo Kacper Płażyński sam sobie wypisał pełnomocnictwo, które umożliwiło mu udział w walnym zgromadzeniu spółdzielni. Chciał przy tym podeprzeć się opinią grafologów. Całość została zarejestrowana dyktafonem przez byłego obecnie pracownika.

Trwa śledztwo ws. Spółdzielni Mieszkaniowej „Morena”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: