Rumia. Trafił za kratki za brak maseczki i posiadanie narkotyków

Policjanci z Rumi podczas patrolowania miasta zwrócili uwagę na mężczyznę, który szedł ulicą bez maseczki. Był zdenerwowany na widok radiowozu. W trakcie legitymowania okazało się, że powodem zdenerwowania nie był tylko brak maseczki. Okazało się, że 41-latek posiadał przy sobie narkotyki oraz był poszukiwany z uwagi na wcześniej popełnione przestępstwa oszustw internetowych. Mieszkaniec powiatu wejherowskiego został zatrzymany i najbliższe dwa lata spędzi za kratkami.

Od początku wprowadzenia stanu epidemii policjanci w powiecie wejherowskim systematycznie sprawdzają, czy mieszkańcy dostosowują się do zaleceń i obowiązków związanych ze jej zwalczaniem. Szczególną uwagę zwracają na dostosowanie się do nakazów, w tym stosowania środków ochrony, które pomagają w rozprzestrzenianiu się epidemii. Policjanci patrolują ulice miast i gmin oraz pojawiają się w różnego typu placówkach handlowych, targowiskach, parkach.

Niestety, pomimo wielu apeli o przestrzeganie reżimu sanitarnego i troski o bezpieczeństwo, nadal nie brakuje osób świadomie łamiących przepisy. Wczoraj w nocy około godziny 23:00 podczas patrolowania miasta i kontrolowania przestrzegania obostrzeń, policjanci na jednej z ulic Rumi zauważyli 41-letniego mężczyznę, który nie stosował się do obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Nerwowa reakcja mieszkańca

Mężczyzna na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Podczas legitymowania i sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że 41-latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności na podstawie aż 14 podstaw poszukiwań, w tym 4 listów gończych, z uwagi na wcześniej popełnione przestępstwa internetowe.

Podczas sprawdzania mężczyzny, okazało się, że miał on także przy narkotyki. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz najbliższe 2 lata spędzi w więzieniu, gdzie odbywać będzie zasądzoną karę pozbawienia wolności.

Za brak maseczki 41– latek został ukarany mandatem karnym. Niebawem także zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut dotyczący posiadania narkotyków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: