Nowy budynek magazynowy w sąsiedztwie gdańskiego lotniska

Firma SisCom z Gdyni wybuduje halę magazynową oraz parking. Inwestycja o łącznej wartości 16,5 mln zł będzie możliwa dzięki grantowi Invest in Pomerania.

SisCom jest kolejną firmą, która podpisała umowę z Invest in Pomerania. Wcześniej wsparcie otrzymały między innymi CargoLift oraz Kuszner Cargo Port.

Magazynowa inwestycja

Dzięki grantowi Invest in Pomerania SisCom rozbuduje centrum magazynowe położone w pobliżu Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Spółka z Gdyni zajmuje się handlem internetowym artykułami wyposażenia wnętrz, sprzętem sportowym oraz akcesoriami dziecięcymi.

Rynek e-commerce jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się sektorów polskiej gospodarki. Aby utrzymać się na nim, konieczne są stałe inwestycję i adaptacja do nowych potrzeb. Nasza inwestycja ma zapewnić nam nie tylko stabilną pozycję, ale też dalszy rozwój. Dzięki nowym możliwościom magazynowym będziemy również coraz śmielej myśleć o ekspansji eksportowej – mówi Sebastian Didyk, wspólnik w SisCom.

Nowy magazyn pozwoli firmie na znaczące umocnienie się na pozycji kluczowego dostawcy e-commerce na polskim rynku.

Dzięki grantowi zwiększymy nasze możliwości sprzedażowe i zwiększymy zatrudnienie o kolejne 20 osób – dodajeDodatkowo poza halą magazynową projekt obejmuje także rozbudowę instalacji wodno-kanalizacyjnej, parking na 40 miejsc. Łącznie cała inwestycja kosztować będzie około 16,5 mln zł. Grant Invest in Pomerania to równe 800 tys. zł.

7,4 mln zł na zabytkowy kompleks w Waplewie Wielkim

Granty na rozwój

Konkurs grantowy Invest in Pomerania finansowany był z ze środków samorządu województwa pomorskiego. W konkursie mogły startować małe i średnie przedsiębiorstwa, również te, które zostały dotknięte przez pandemię COVID-19.

Jestem przekonany, że przyznane w ramach konkursu dofinansowanie będzie wsparciem szybkiego rozwoju tej firmy, która funkcjonuje na wymagającym rynku sprzedaży on-line. Stała i szybka adaptacja do potrzeb jest tu kluczowa. W odniesieniu zaś do całego konkursu grantowego liczymy, że będzie on istotnym impulsem rozwojowym dla sektora MŚP i gospodarki regionu – podkreśla Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Dzięki pozyskanym funduszom 16 firm zrealizuje inwestycje na prawie 57 mln zł.

Polska na czele pod względem wzrostu cen za mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: