Policjanci uratowali kobietę przed próbą samobójczą

Telefon od zaniepokojonej osoby i błyskawiczna interwencja oraz reakcja policjantów z Gdańska uratowała życie 21-letniej kobiety, która targnęła się na swoje życie. Drzwi do mieszkania były zamknięte. Tylko odważna postawa policjanta pozwoliła uniknąć tragedii.

Oficer dyżurny wczoraj tuż przed godziną 18 otrzymał zgłoszenie o tym, że młoda kobieta chce odebrać sobie życie. Zaniepokojony zgłaszający powiedział oficerowi dyżurnemu, że kobieta jest sama w mieszkaniu i najprawdopodobniej zamierza się powiesić.

Dyżurny po otrzymaniu tych informacji natychmiast pod wskazany adres wysłał sierżanta sztabowego Arkadiusza Barbachowskiego i sierżanta sztabowego Michała Fryszkę- policjantów z komisariatu na gdańskiej Oruni oraz powiadomił straż pożarną i pogotowie.

Policjanci pukali, dzwonili do mieszkania kobiety, wołali, aby otworzyła im drzwi. Słyszeli jak 21-latka płacze i krzyczy, nagle jej głos ucichł, a policjanci usłyszeli hałas przewracanych przedmiotów.

Policjanci weszli przez balkon

W trosce o zdrowie i życie kobiety, jeden z policjantów pozostał przy drzwiach do mieszkania, drugi pobiegł do sąsiadów i z sąsiedniego balkonu dostał się na balkon 21-latki. Przez okno zobaczył wiszącą już osobę. Drzwi balkonowe i okna były pozamykane. Policjant przestrzelił szybę, wszedł do pokoju i uratował kobietę. Kobieta miała problemy z oddychaniem, ale była przytomna. Policjanci udrożnili jej drogi oddechowe i udzielili pomocy, monitorowali jej funkcje życiowe aż do przyjazdu ratowników medycznych.

Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji policjantów i informacji od osoby, dla której los 21-latki nie był obojętny, nie doszło do tragedii. Kobieta znajduje się pod fachową opieką, a funkcjonariusze sprawdzają, dlaczego chciała popełnić samobójstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: