PSV Coey Viking gotowy. Statek wesprze przemysł wydobywczy

Remontowa Shipbuilding zbudowała pierwszy z dwóch wielozadaniowych statków specjalistycznych typu PSV zamówionych przez międzynarodową korporację finansową Borealis Maritime.

PSV Coey Viking będzie eksploatowany pod zarządem technicznym firmy armatorskiej Viking Supply Ships AB ze Szwecji. Statek został przekazany armatorowi i niebawem po mobilizacji (adaptacji – przystosowaniu do konkretnego zadania) wejdzie do regularnej eksploatacji w norweskim sektorze Morza Północnego – wyjaśniła manager ds. promocji i reklamy Remontowa Shipbuilding.

Coey Viking jako statek typu PSV przeznaczony jest do obsługi morskiego przemysłu wydobywczego.

ORP „Błyskawica” przejdzie remont

Jednostka spełnia najwyższe normy związane z ochroną środowiska. Jest zasilana LNG lub lekkim olejem okrętowym – MGO w układzie napędowym gazowo-elektrycznym. Dodatkowo, na statku zainstalowano układ zasilania bateryjnego.

Coey Viking wyposażony jest też w system dynamicznego pozycjonowania, o wyśrubowanych parametrach pogodowych, który zapewnia utrzymanie pozycji statku przy wietrze o prędkości przekraczającej 35 węzłów i wysokości fali dochodzącej do 4 m.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: