Gdańsk wydał ogromną kwotę na sylwestrowy mapping Zieleniaka

138 tys. zł. wydało miasto Gdańsk na zorganizowanie sylwestrowej i noworocznej iluminacji na budynku Zieleniak w centrum Gdańska.

Podczas sylwestrowego i w Nowy Rok na gdańskim „Zieleniaku” wyświetlany został pokaz tzw. mapping 3D przy użyciu wydajnych wyświetlaczy pozostających w dyspozycji Gdańskiego Archipelagu Kultury. Pokaz na Zieleniaku był pomysłem władz miasta.

O koszty wydarzenia zapytała radna Prawa i Sprawiedliwości, Joanna Cabaj. W odpowiedzi dowiedziała się, że wydarzenie kosztowało 138 tys. zł.

Zaoszczędzone pieniądze na mappingu można było wydać na ważniejsze cele. Taką bolączką jest cały czas edukacja. W Gdańsku zauważamy szczególnie problem w Gdańsku w szkołach zawodowych, ponadpodstawowych i średnich. Nie mamy wystarczających kadr do prowadzenia przedmiotów zawodowych. Tutaj z pewnością będzie potrzebne finansowanie – mówi Radiu Gdańsk, Joanna Cabaj.

Cyklicznie od 1998 roku Gdańsk organizuje miejską imprezę sylwestrową. W roku 2020 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo gdańszczanek i gdańszczan wybraliśmy inną formę świętowania tego wydarzenia, także po to by wlać otuchę w serce naszych mieszkańców kończąc ten trudny rok dla każdego z nas – tłumaczy Aleksandra Dulkiewicz w piśmie do radnej.

W kosztach nie tylko sam mapping

Pokaz był emitowany łącznie przez 10 godzin.

– W ramach przedsięwzięcia wykonano projekt graficzny mappingu, wynajęto na okres dwóch dni dwa projektory o rozdzielczości 4K wraz z obsługą techniczną, wynajęto powierzchnię pod mapping od Centrum Techniki Okrętowej oraz dokonano zakwaterowania obsługi technicznej realizującej pokaz – wylicza prezydent Gdańska.

W kwocie miały znaleźć się też faktury za ochronę, wynajem agregatu oraz inne prace techniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: