Szarpanina kobiet na jednej z klatek w Malborku

Malborscy policjanci zatrzymali 33-letnią kobietę, która zaatakowała na klatce schodowej swoją sąsiadkę i ukradła jej telefon o wartości tysiąca złotych. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, a zatrzymana usłyszała zarzut dokonania rozboju.

Zatrzymanie 33-letniej kobiety to efekt działań policjantów zespołu patrolowo-interwencyjnego w Malborku. We wtorek około godziny 23.30 funkcjonariusze zostali powiadomieni, że na korytarzu jednego z budynków wielorodzinnych na terenie miasta 65-letnia kobieta została zaatakowana przez swoją sąsiadkę. Z ustaleń mundurowych wynikało, że starsza pani zwróciła uwagę 33-latce, z powodu jej głośnego zachowania.

Na upomnienie kobieta zareagowała agresją, zaczęła szarpać swoją sąsiadkę i grożąc, że ją pobije, wyrwała 65-latce telefon z ręki i uciekła. Pokrzywdzona wyceniła wartość skradzionego mienia na tys. złotych.

Policjanci odnaleźli sprawczynię

Podczas sprawdzania budynku, na jednym z pięter, funkcjonariusze zauważyli osobę odpowiadającą rysopisowi sprawczyni. Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do policyjnego aresztu. Kryminalni przeszukali mieszkanie zatrzymanej i znaleźli skradziony telefon, który był ukryty w pudełku pod szafką. Kobieta usłyszała już zarzut dokonania rozboju. Prokurator zastosował wobec 33-latki dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Za to przestępstwo grozi jej kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Ośmiu nastolatków niszczyło targowisko w Malborku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: