Policjanci z Gdańska zatrzymali stalkera

Policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca Gdańska, który wbrew sądowemu zakazowi zbliżania się nachodził i śledził mieszkankę Gdańska. Mężczyzna na ścianach w bloku, w który mieszka pokrzywdzona wypisywał obraźliwe informacje na jej temat. Sprawca został zatrzymany i najprawdopodobniej jeszcze dziś usłyszy zarzuty.

Policjanci z komisariatu przy ul. Kartuskiej w Gdańsku kilka dni wcześniej odebrali zgłoszenie, że były partner zgłaszającej nachodzi ją w mieszkaniu, dzwoni domofonem, wypisuje na ścianie w bloku, w którym mieszka obraźliwe informacje na jej temat. Sprawca także jeździł za kobietą środkami komunikacji publicznej. Mężczyzna w związku z toczącym się postępowaniem dotyczącym stalkingu na początku stycznia został zwolniony z aresztu i miał zakaz zbliżania się do kobiety. Pokrzywdzona zawiadomiła Policję i mundurowi zaczęli szczegółowo sprawdzać wszystkie zdobyte informacje oraz okoliczności zdarzenia.

45-latek trafił do aresztu

Gdy w czwartek tuż przed godz. 18.00 policjanci odebrali zgłoszenie, że sprawca pojawił się w okolicy miejsca zamieszkania pokrzywdzonej, natychmiast pojechali na miejsce. Mundurowi najpierw sprawdzili, czy kobieta jest bezpieczna, a następnie zaczęli szukać stalkera. Gdy mężczyzna zauważył zbliżający się policyjny patrol, wybiegł z wiaty śmietnikowej, w której się ukrywał i zaczął uciekać. Mundurowi natychmiast za nim ruszyli i szybko go zatrzymali. 45-letni mieszkaniec Gdańska został przewieziony do policyjnego aresztu.

Policjanci sprawdzili, że kilka godzin przed zatrzymaniem mężczyzna zgłosił telefonicznie, że pokrzywdzona sprawuje niewłaściwą opiekę nad dziećmi. Mundurowi pojechali do zgłoszenia, na miejscu nie potwierdzili go. Za to wykroczenie 45-latek został ukarany mandatem.

Zatrzymany jeszcze dziś zostanie doprowadzony do prokuratora, gdzie najprawdopodobniej usłyszy zarzut dotyczący stalkingu.

Za stalking grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: