Za kradzież perfum z drogerii trafi przed sąd

Kryminalni zatrzymali 40-letniego mieszkańca Gdańska, który dopuścił się kradzieży rozbójniczej w jednej z drogerii na Przymorzu. Mężczyzna ukradł perfumy i podczas ucieczki odepchnął pracownika ochrony, który próbował uniemożliwić mu opuszczenie sklepu. Sprawcy usłyszał już zarzuty, decyzją sądu trafił do aresztu.

W minioną środę policjanci odebrali zgłoszenie, że w  jednej z drogerii na Przymorzu miała miejsce kradzież. Sprawca zabrał z półki perfumy o wartości prawie 200 zł i próbował uciec ze sklepu. Całe zdarzenia zauważył pracownik ochrony, który zareagował i chciał uniemożliwić mężczyźnie ucieczkę. Gdy stanął na drodze uciekającego złodzieja, ten odepchnął go i z ukradzionymi perfumami wybiegł ze sklepu.

Zarzut rozboju

Sprawa od razu zajęli się kryminalni z komisariatu na Przymorzu. Funkcjonariusze zdobyli i szczegółowo sprawdzili wszystkie informacje dotyczące zdarzenia. Policjanci zabezpieczyli także nagrania z kamer monitoringu, który następnie przeanalizowali. Dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu szybko ustalili tożsamość oraz adres sprawcy kradzieży rozbójniczej. Jeszcze tego samego dnia tuż przed godz. 19.00 kryminalni pojechali do mieszkania mężczyzny i zatrzymali go. Sprawca trafił do policyjnego aresztu, usłyszał także zarzut kradzieży rozbójniczej. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt.

Za kradzież rozbójniczą grozi kara 10 lat więzienia.

Policjanci z Gdańska zatrzymali stalkera

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: