Wizerunki sprawców napadu na jubilera we Wrzeszczu. Zobacz film

Policjanci poszukują sprawców napadu na sklep jubilerski, do którego doszło w piątek 22 stycznia 2021 roku przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku. Policjanci cały czas analizują i zabezpieczają zdobyte zapisy z kamer monitoringów. Na części z nich policjanci zabezpieczyli wizerunki podejrzewanych o to przestępstwo osób.

W piątek policjanci otrzymali zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, o tym, że w jednym ze sklepów jubilerskich doszło do napadu. Na miejsce oficer dyżurny skierował policjantów z grupy dochodzeniowo- śledczej, kryminalnych, oraz policjantów z prewencji, którzy zabezpieczali miejsce przestępstwa. Z informacji, które mają policjanci, wynika, że do sklepu weszło trzech zamaskowanych sprawców, którzy obezwładnili pracowników gazem, ukradli ze sklepu biżuterię i uciekli.

Rysopis sprawców

Policjanci poszukują trzech osób, które posługiwały się językiem mówiąc ze wschodnim akcentem. Nie wykluczamy, że wśród nich była kobieta. Policjanci cały czas szukają wizerunków osób na zapisach kamer z monitoringów, część z nich została już przeanalizowana i policjanci znaleźli na nich wizerunki trzech osób:

  • Osoba nr 1 wzrost średni, szczupła, drobna budowa ciała, kurtka ciemna długości ¾ lekko przedłużona na tyle, wąskie spodnie, żółta(miodowa) czapka ,ciemne obuwie prawdopodobnie do kostki, na rękach charakterystyczne granatowe rękawiczki ze wzorem białej śnieżynki.
  • Osoba nr 2 Sylwetka wskazująca na mężczyznę , wzrost wysoki, kurtka koloru szarego, ciemna(czarna) z daszkiem, osoba najwyższa wzrostem.
  • Osoba nr 3 sylwetka wskazuje na mężczyznę, wzrost wysoki, szczupła budowa ciała, kurtka ciemna ,prawdopodobnie do pasa na lewym ramieniu wysokości łokcia kurtka ma wszyty nieduży emblemat-znaczek w jasnym kolorze, czapka ciemna (prawdopodobnie szara),maska zabezpieczająca usta i nos- kolor jasny. Mężczyzna w ręku trzyma siatkę kolor czarny.

Trwa wyjaśnianie zdarzenia

Policjanci typują sprawców tego przestępstwa. Śledczy zabezpieczyli ślady, które przekazane zostały do laboratorium kryminalistycznego. Policjanci wykonali oględziny, przesłuchują świadków, rozmawiają z osobami, które mogą mieć informacje na temat sprawców tego przestępstwa. Wyjaśniają okoliczności tego przestępstwa, żeby jak najszybciej zatrzymać sprawców.

Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców lub miejsca pobytu, prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 27. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc pod numer Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdańsk 47 741-35-08, bądź zgłaszając się do najbliższej jednostki Policji lub pisząc na adres naczelnik.or.gdansk@gd.policja.gov.pl. Ze swojej strony policjanci zapewniają anonimowość oraz to, że każda przekazana informacja zostanie sprawdzona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: