Co można zlicytować na WOŚP z Aleksandrą Dulkiewicz?

Zbliża się 29 finał WOŚP. Z tej okazji część polityków, by ocieplić swój wizerunek, wystawia przedmioty na aukcje dobroczynne. W „orkiestrze” Jerzego Osiaka bierze też udział Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. 

Do tej pory na licytacje trafiły trzy „przedmioty” wystawione przez włodarza Gdańska, to:

  • godzinny trening tenisa ziemnego;
  • koszulka prezydent Aleksandry Dulkiewicz na okazję 75-lecia drużyny piłkarskiej Lechii Gdańsk wraz z podpisami zawodników;
  • broszka „Tęczowe Auto” wykonana z barwionego aluminium oraz srebra próby 0,925.
Tęczowa broszka (mat. allegro.pl)
Tęczowa broszka (mat. allegro.pl)

„Szpila” dla środowisk Pro-Life

Przy okazji licytacji broszki pani prezydent nie zabrakło odniesienia do furgonetki Pro-Life.

Pokochałam tę broszkę od pierwszego wejrzenia – mówi prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Wyraża ona moje głębokie przekonanie, że w różnorodności siła, a szacunek należy się każdemu. A jednocześnie jest odpowiedzią na pewną furgonetkę, która jeździ po Polsce, promując skandaliczne hasła, źle służące pojedynczym ludziom, środowiskom i wspólnocie. Niech ta tęcza, która zainspirowała artystów, łączy ludzi dobrej woli.

Jak czytamy pod licytacją państwo Zofia i Witold Kozubscy (autorzy broszki), małżeński duet artystów z Warszawy, to mistrzowie koloru i humoru, wyrażającego się w formie i treści. Jesteśmy dumni, że oni sami oraz ich biżuteria to stali bywalcy Międzynarodowych Targów Bursztynu i Biżuterii AMBERIF, które od 1994 roku odbywają się w Gdańsku.

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to zbiórka na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. W tym roku dedykowana będzie wsparciu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyce głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: