Gdzie zrobić test na obecność koronawirusa na lotnisku w Gdańsku?

Od poniedziałku 25 stycznia w Porcie Lotniczym Gdańsk będzie można wykonać szybkie testy wymagane obecnie podczas podróży do Holandii.

Takie testy muszą być zrobione nie wcześniej niż na 4 godziny przed podróżą. W praktyce jest to bardzo trudne dla pasażerów. Dlatego pilnie lotnisko w Gdańsku nawiązało współpracę z laboratorium, które będzie wykonywało komercyjne testy antygenowe na gdańskim lotnisku. Uruchomi je firma HMS-Assistance. Jej ekipa zacznie pracę w poniedziałek 25 stycznia, już o godzinie 3.00 rano, tak by zdążyć przetestować pasażerów na poranne loty linii lotniczej KLM do Amsterdamu. Samoloty tego przewoźnika startują od poniedziałku do niedzieli o godzinie 6.30.

Podróżujący do Holandii z Gdańska samolotami KLM o godzinie 18.00, a także liniami Wizz Air do Eindhoven dwa razy w tygodniu o godzinnie 10.15, mogą zrobić testy antygenowe w przychodni i laboratorium HMS-Assistance w Gdyni, przy ulicy Pułaskiego 6 w śródmieściu miasta. Jest ona czynna od 7.00 do 19.00.

Wszyscy pasażerowie, który chcą wykonać szybkie testy antygenowe na lotnisku i w laboratorium w Gdyni, muszą się wcześniej zgłosić do rejestracji, e-mailem na adres: rejestracja@hms-assistance24.com. Można się także kontaktować telefonicznie z przychodnią od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-19.00 tel. +48 798 731 731, a w weekendy pod numerem komórkowym tel. + 48 519 073 753.

Koszt badania na obecność koronawirusa będzie wynosił w zależności od tego, czy to będzie dzień powszedni czy weekend od 160 do 200 złotych. Za zaświadczenie o wyniku testu trzeba będzie zapłacić odpowiednio od 110 do 200 złotych.

W Gdańsku samoloty wylądują w bardzo niekorzystnych warunkach

Punkt pobrań na lotnisku

Wymazy będą pobierane i wydawane wyniki w ambulatorium, które mieści się w terminalu pasażerskim T2, koło punktu odprawy bagażowej Check-in nr 1. W terminalu będą ustawione tablice informacyjne. Miejsce to wskażą także pracownicy czynnego całą dobę Punktu Informacji Turystycznej i Lotniskowej oraz inni pracownicy portu lotniczego. Pasażerowie powinni otrzymać wyniki testów już po 20 minutach od ich wykonania.

E-mail na który pasażerowie powinni zgłaszać chęć wykonania testu: rejestracja@hms-assistance24.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: