Kierowcy na cenzurowanym policjantów w Gdańsku

Policjanci ruchu drogowego z Gdańsk podjęli w poniedziałek interwencję wobec dwóch pijanych kierowców. Jeden z nich był sprawcą kolizji, a drugiemu skończyła się benzyna i stanął na pasie ruchu al. Żołnierzy Wyklętych, blokując go. Funkcjonariusze zatrzymali też kierowcę, który był poszukiwany i nie miał uprawnień. Kolejny kierowca bez prawa jazdy trafił w ręce policjantów, gdy przekroczył dozwoloną prędkość, a jeszcze inny, który miał zakaz sądowy, jechał autem bez ważnych badań technicznych i polisy OC.

Podczas wczorajszej służby gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Pierwszy z nich został zatrzymany po godzinie 16. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że kierowca samochodu marki Dacia stanął na wiadukcie na al. Żołnierzy Wyklętych i zablokował pas ruchu. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, okazało się, że 43-latek zatrzymał auto na środku ulicy, bo skończyła mu się benzyna. Kiedy inni kierowcy próbowali pomóc mężczyźnie zepchnąć samochód na pobocze, wyczuli od 43-latka alkohol, o czym poinformowali policjantów. Badanie trzeźwości wykazało, że kierowca dacii był pod wpływem dwóch promili alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy pijanemu kierowcy, a on sam został doprowadzony do komisariatu. Samochód mężczyzny został szybko usunięty z drogi i odholowany na parking strzeżony.

Brak polisy OC

Półtorej godziny później policjanci ruchu drogowego pojechali na skrzyżowanie ulic Bema i Powstańców Warszawskich, gdzie doszło do kolizji. Funkcjonariusze ustalili, że 47-letni kierowca citroena podczas skrętu w prawo z ul. Powstańców Warszawskich w ul. Bema, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w samochód, który jechał przed nim. Podczas interwencji okazało się, że sprawca kolizji miał ponad promil alkoholu i w takim stanie przewoził autem swoją 17-letnią córkę. W trakcie kontroli samochodu w bazie danych okazało się, że citroen 47-latka nie jest ubezpieczony. W związku z tym, o braku ubezpieczenia zostanie poinformowany ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny. Za brak polisy OC, kara może wynieść do 5,6 tys. zł.

31-latek z Kociewia usłyszał zarzuty za posiadania środków odurzających

Kierowcy bez uprawnień

Wczoraj przed godziną 9 policjant ruchu drogowego, który pełnił służbę wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, na ul. Ogranej podjął interwencję wobec kierowcy busa marki Volkswagen, których nie dostosował się do znaku zakazu ruchu. Podczas sprawdzania danych 41-letniego gdańszczanina, okazało się, że nie ma uprawnień do kierowania i jest poszukiwany przez sąd do ustalenia miejsca pobytu oraz ma zapłacić nałożoną przez sąd grzywnę, lub też zamiennie spędzić 50 dni w areszcie. Po tym, jak 41-latek wywiązał się z nałożonej na niego kary i zapłacił grzywnę, został zwolniony przez funkcjonariuszy.

Kolejny kierowca, który wsiadł za kółko samochodu pomimo braku uprawnień, został zatrzymany tuż przed godziną 17 na Obwodnicy Trójmiasta. Funkcjonariusze gdańskiej drogówki, którzy pełnili służbę w ramach grupy Speed, zatrzymali do kontroli 29-latka kierującego samochodem marki Kia, po tym, gdy ten przekroczył dozwoloną prędkość o 46 km/h. W trakcie interwencji okazało się, że mieszkaniec powiatu chojnickiego nie może kierować samochodem, bo w lipcu 2020 r. stracił swoje prawo jazdy za przekroczenie 24 punktów karnych. Za zbyt szybką jazdę po obwodnicy mężczyzna został ukarany mandatem, a na jego koncie pojawiło się kolejnych 8 punktów karnych. Natomiast za jazdę bez uprawnień funkcjonariusze ukarali go mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Także wczoraj w nocy na ul. Trakt św. Wojciecha policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli 27-latka, kierującego volkswagenem. Podczas sprawdzania danych mężczyzny okazało się, że ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący go do lipca 2021 roku. W trakcie kontroli pojazdu 27-latka wyszło na jaw, że pojazd nie jest ubezpieczony oraz nie ma ważnych badań technicznych. W związku z tym, że volkswagen, którym kierował mężczyzna, nie posiadał obowiązkowej polisy OC, o braku ubezpieczenia zostanie poinformowany ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny. Za brak polisy OC, w tym pojeździe UFG przewiduje karę do 5,6 tys.zł.

Za prowadzenie samochodu pomimo zakazu sądowego grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania oraz wysoka grzywna. Za kierowanie samochodem bez uprawnień grozi grzywna do 5 tys. zł. i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: